Hamilton se po týmové režii necítí dobře

Hamilton se po týmové režii necítí dobře

Vítěz Velké ceny Ruska a průběžný lídr mistrovství světa Lewis Hamilton se necítí dobře po týmové režii, která mu darovala vítězství.

Hamiltonův výkon během Velké ceny Ruska byl zastíněný týmovým kolegou Valtterim Bottasem, který vedl v úvodních částech závodu. Později dal tým Bottasovi příkaz, aby Hamiltona pustil, jelikož Hamilton bojuje o mistrovský titul.

Mercedes neměl zájem pozice vracet v prospěch Bottase, takže i díky tomu Hamilton zvítězil a má nyní náskok padesáti bodů na Vettela.

Hamilton byl dotazován, jak se cítí v takové situaci, pro celý Mercedes to určitě musí být náročná situace.

“Je to opravdu těžký den, jelikož Valtteri odváděl celý víkend skvělou práci. Je to opravdový gentleman, že mě nechal vyhrát,” řekl Hamilton. 

“Pochopitelně není v boji o šampionát, ale pro celý tým to i tak byl skvělý víkend.

“Tým odvedl ukázkovou práci, protože jsme získali náskok na Ferrari, a proměnili to ve dvojité vítězství.

“Nicméně chápu, jak těžké to je dnes pro Valtteriho. Zasloužil si vyhrát. Nicméně z hlediska šampionátu bojujeme jako tým o oba šampionáty. Myslím si, že to dnes byla ukázka toho, jak spolupracujeme jako tým.

“Necítím se nějak dobře, ale vím, že to bude v následujících závodech lepší.”

Bottas po závodě vypadal jasně zklamaný. Samotný šéf týmu Toto Wolff řekl Bottasovi do rádia, že si o celé situaci promluví později.

“Těžký den. Pochopitelně je to pro celý tým dobrý výsledek, získali jsme maximum bodů. Nicméně po osobní stránce to je tak, jak všichni říkají, těžký závod.”

Na otázku, zda Mercedes před závodem zvažoval různé scénáře, odpověděl Bottas následovně: “Samozřejmě vždy procházíte možné scénáře a jiná fakta.

“Lewis nyní bojuje o titul mistra světa a celý tým bojuje o pohár konstruktérů. Snažíme se mít vždy plán, ale někdy je zkrátka těžké předpovídat, co se stane, a kam závod povede.”

Sdílejte na:
Zavřít