Hamilton se klidně nechá znovu vypískat

Hamilton se klidně nechá znovu vypískat

Britský závodník Lewis Hamilton tvrdí, že by se klidně nechal znovu vypískat italskými fanoušky, pokud by to mělo být důkazem toho, že Velkou cenou na Monze vyhrál.

V loňském roce Lewis Hamilton ještě ve službách McLarenu ovládl Velkou cenu Itálie a zvítězil před Sergiem Pérezem a Fernandem Alonsem, ze strany fanoušků se ale dočkal pouze pískotu.

V letošním ročníku má Brit na svém kontě pouze jedno vítězství, před letní pauzou překvapivě dominoval ve Velké ceně Maďarska a získal tak první triumf s Mercedesem. I v Belgii měl po startu z pole position nakročeno k podobnému úspěchu, svým největším konkurentům se ale nemohl rovnat a skončil až třetí.

Na Monze se chce opět vrátit mezi kandidáty na boj o vítězství, i když by to pro britského závodníka znamenalo, že jej italští fandové opět vypískají.

„Rád bych tuto zkušenost zopakoval, platil bych za to,“ vyjádřil se Hamilton k otázce, jak vzpomíná na to, když jej Italové po loňském vítězství na Monze vypískali.

„Pokud po závodě vystoupím z vozu a fandové budou bučet, bude mi jasné, že jsem závod vyhrál, takže by mi to rozhodně nevadilo. Jsem si jistý, že letos to bude stejné, ačkoli nyní do Itálie mířím s velkou podporou, což mě překvapilo,“ dodal britský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít