Hamilton: Šanghaj je mým oblíbeným místem hlavně díky skvělým fanouškům

Hamilton: Šanghaj je mým oblíbeným místem hlavně díky skvělým fanouškům

Z osmi startů ve Velké ceně Číny se Lewis Hamilton hned šestkrát vešel na stupně vítězů. To ale není jediným důvodem, proč okruh v Šanghaji patří mezi jeho vůbec nejoblíbenější. Je to prý hlavně kvůli skvělým divákům.

Úřadující šampión si na vstup do nového ročníku nemůže stěžovat. V prvním závodě v australském Melbourne si dojel pro vítězství, v druhé Grand Prix obsadil druhou příčku za vítězem Sebastianem Vettelem. Nyní se kolotoč Formule 1 přemístil do čínské Šanghaje, která je pro britského závodníka jednou z nejoblíbenějších lokací.

„V Malajsii jsme zažili skutečně náročný závodní víkend. Ono je to tak vždy, když panuje příliš velké teplo. Ale v pátek jsme měli problémy s vozem, museli projít deštivou kvalifikací a v závodě také nešlo vše úplně podle plánu. Bylo to pro nás všechny opravdu náročné,“ řekl britský pilot o poslední velké ceně.

„Tvrdě jsme pracovali a snažili se všechna získaná data analyzovat tak, abychom z nich mohli těžit už v příštím závodě v Číně. Šanghaj patří mezi má nejoblíbenější místa, je tomu tak díky skvělým fanouškům, kteří mi tu každý rok fandí. Okruh jako takový mi sedí, v loňském roce jsem tu vyhrál a z osmi startů jen dvakrát nebyl na stupních vítězů. Na podobné úspěchy bych chtěl navázat i letos,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít