Hamilton: Rosberg si moc stěžuje

Hamilton: Rosberg si moc stěžuje

Lewis Hamilton prohlásil, že jeho týmový kolega Nico Rosberg si během uplynulé sezony 2015 příliš stěžoval.

Jezdecké duo Mercedesu mělo několik ostřejších soubojů během sezony, kterou zakončili stejně jako vloni na prvním a druhém místě.

„Mohli jste vidět, že si stěžuje na hodně věcí. Ale tak nějak si toho moc nevšímáte, protože takový on prostě je,“ řekl Hamilton BBC.

Třicetiletý závodník říká, že rozdíl mezi oběma by mohl pocházet v rozdílném prostředí, ve kterém vyrůstali – zatímco Hamilton trávil dětství na předměstí, Rosberg byl vychováván v Monaku jako syn bývalého mistra světa.

Jedna z věcí, na kterou si Rosberg takto stěžoval, byla třeba přílišná agresivita při předjíždění, která vedla ke kontaktům v Japonsku a na startu Velké ceny USA. V obou těchto případech byl Rosberg vytlačen mimo trať, ale Hamilton trvá na tom, že o tom tento sport je.

„V závodění musíte být tvrdí. Nemůžete vyjet na trať a být tam na ostatní hodní a říct ‚Hele, tady máš nějaké místo‘. Nejsem tu, abych si udělal kamarády, dokončil závod a řekl ‚To byl hezký závod, kámo, byl jsem ke mně tak hodný a nechal mě vyhrát‘. Když se naskytne příležitost, tak jí využijete. To neznamená někoho sestřelit nebo podvádět, ale musíte být silní, neústupní a tak tvrdí, jak vám jenom pravidla dovolují. A můžete se zeptat každého světového šampiona – pokud jste na vnějšku, musíte si dát pohov.“

Sdílejte na:
Zavřít