Hamilton prosí Mercedes, aby nevolil týmovou režii

Hamilton prosí Mercedes, aby nevolil týmovou režii

Jezdíme přes 300 kilometrů v hodině. Dá se předpokládat, že ne vždy proběhne naše předjetí úplně hladce, argumentuje Lewis Hamilton a věří, že Mercedes v budoucnu nesáhne k týmovým příkazům.

Mercedes bude tento týden rozhodovat o tom, jestli nad svými jezdci v letošní sezoně převezme větší kontrolu. Lewis Hamilton a Nico Rosberg kolidovali podruhé v posledních pěti závodech, když oba jeli na prvních dvou místech. V prvním případě ve Španělsku se oba vyřadili ze závodu, v tom druhém, čerstvějším, se Rosberg propadl z prvního až na čtvrté místo.

Šéf týmu Toto Wolff se nechal slyšet, že má již plné zuby hledání viníků podobných incidentů a celý tým si před následujícím závodním víkendem ve Velké Británii dobře rozmyslí, jestli nebude lepší sáhnout po týmové režii.

Takové rozhodnutí se nelíbí Lewisi Hamiltonovi, který věří, že německá stáj k ničemu podobnému nakonec nepřistoupí. „Chci závodit. Už odmalička jsem chtěl závodit a okamžitě po mém vstupu do Formule 1 jsem chtěl závodit. Nejlépe být nejlepší a hlavně porážet soupeře se stejnou technikou, kterou mám k dispozici já,“ řekl trojnásobný mistr světa.

„Dosahujeme rychlostí přes 300 kilometrů za hodinu, dá se tedy předpokládat, že ne vždy proběhne všechno úplně hladce. Jsem rád, že v posledních třech letech nám tým nechal absolutní volnost a věřím, že se na tom nic nezmění ani v dalších závodech,“ dodal Lewis Hamilton, který na lídra šampionátu Nica Rosberga ztrácí 11 mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít