Hamilton přiznal: Celý závod jsem se obával odstoupení

Hamilton přiznal: Celý závod jsem se obával odstoupení

Po nechvalně proslulém konci ve Velké ceně Malajsie se Lewis Hamilton přiznal, že z odstoupení měl hrůzu i během závodu v Austinu, který suverénně vedl od startu až do cíle a nakonec se mohl radovat ze zisku vítězství.

Kvůli poruše motoru musel Lewis Hamilton odstoupit z prvního místa v Malajsii a daroval tak Nicu Rosbergovi zvýšení náskoku v čele šampionátu. To se mu po špatném startu nepodařilo zlepšit ani v Japonsku a Němec si na prvním místě vybojoval náskok slušných 33 mistrovských bodů. Hamiltonovi se podařilo zvítězit až v americkém Austinu, pilot Mercedesu ovšem přiznal, že po celý závod myslel na možnost odstoupení.

„Bylo to to nejdelší odpoledne, jaké jsem kdy zažil,“ uvedl britský závodník po Velké ceně USA. „Nevěděl jsem, jestli to auto zvládne, jestli ho dokážu dopravit až do cíle. Byla to má největší starost během celého podniku. Celou dobu jsem byl jako zkameněný. V hlavě se mi pořád honil zvuk motoru krátce před odstoupením v Malajsii. Bylo to opravdu náročné.“

Mechanici Mercedesu museli na voze úřadujícího šampiona měnit některé komponenty už v pátek, naštěstí pro Brita za to ale nedostal žádný trest. „Došlo k výměně palivového systému a v souvislosti s nedávným odstoupením na to prostě musíte neustále myslet,“ dodal Hamilton, kterého však tentokrát technika nezradila a on si s přehledem dojel pro padesátí vítězství v kariéře. Náskok stájového kolegy stáhl na 26 bodů, přičemž do konce ročníku zbývají tři velké ceny a ve hře je stále 75 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít