Hamilton patří mezi pět nejlepších šampionů všech dob, myslí si Ecclestone

Hamilton patří mezi pět nejlepších šampionů všech dob, myslí si Ecclestone

Přiznává, že je velmi obtížné srovnávat jednotlivé éry tohoto sportu. Bernie Ecclestone je ale přesvědčený, že Lewis Hamilton patří mezi pět nejlepších mistrů světa, které kdy Formule 1 měla.

Lewis Hamilton získal svůj první mistrovský titul už ve své druhé sezoně v roce 2008. Následovala několikaletá pauza, kterou přerušil dalším primátem v roce 2014. Letos se už v texaském Austinu mohl radovat z obhajoby a svého třetího titulu v kariéře. Kromě toho získal také 43. vítězství, což jej posunulo na třetí místo vítězů v historických tabulkách.

Ale je skutečně dobrý jako jeho předchůdci? Podle Bernieho Ecclestona patří mezi pět nejlepších mistrů světa, které kdy Formule 1 měla. „Je to skutečný šampion. Hlavně díky tomu, co všechno pro tento sport dělá,“ řekl boss královny motorismu pro F1i.com.

Zároveň ale přiznal, že si vybavuje i lepší mistry světa. Jako příklad dává Alaina Prosta. „Je hodně obtížné to posuzovat. Máme jiná auta, jiné týmy a hodně se toho změnilo. Ale vždycky jsem tvrdil, že Prost patřil mezi jednoznačně nejlepší a je velká škoda, že nedokázal získat ještě více mistrovských titulů,“ řekl Ecclestone o francouzském závodníkovi, který se z triumfu v šampionátu jezdců radoval hned čtyřikrát.

Sdílejte na:
Zavřít