Fan-store.cz

Hamilton o zastávce v boxech: Bylo to nejlepší rozhodnutí v mé kariéře

Hamilton o zastávce v boxech: Bylo to nejlepší rozhodnutí v mé kariéře

Po nepovedeném startu sváděl souboj s vozy Williams, aby v závěru závodu čelil velké strategické výzvě. Lewis Hamilton však zvládl vše na jedničku.

Když v závěru Velké ceny Velké Británie začalo na okruhu Silverstone pršet, jezdci na prvních místech si s přezutím na přechodné pneumatiky dávali na čas. Nico Rosberg však na prvního Lewise Hamiltona začal vyvíjet tlak a v jeden moment byl i o dvě sekundy rychlejší než jeho stájový kolega. Domácí pilot byl prvním jezdcem z čela závodu, který se rozhodl zariskovat a dojel si pro přechodné gumy. Právě to mu zásadně pomohlo k zisku triumfu.

Rozhodnutí může Lewise Hamiltona těšit ještě o něco více. V Monaku se totiž pokusil o něco podobného, v závěru závodu chtěl za safety carem získat výhodu nad svými soupeři a přezul na čerstvou sadu pneumatik. Z prvního místa se ale propadl na třetí a vrátit na čelo se mu již nepodařilo.

„Myslím si, že mé přední pneumatiky už ztrácely potřebnou teplotu. Pro jezdce, který jede na prvním místě, je to vždy odlišné, ale jsem rád, že jsem udělal nejlepší rozhodnutí v mé kariéře,“ řekl Hamilton o zastávce, která mu pomohla k zisku třetího vítězství před domácím publikem.

„Byl to opravdu složitý závod. Jeden z nejsložitějších, které jsem za poslední dobu zažil,“ řekl dále britský pilot pro Sky Sports F1. „Když začalo pršet, nebyl jsem z toho nadšený. Byl jsem ve vedení závodu a tudíž jsem byl také první, kdo mohl otestovat podmínky na závodní dráze. Nebylo to štěstí, nebylo to nic geniálního. Zkrátka jsem udělal správné rozhodnutí. Někdy se to povede, jindy zase ne,“ dodal lídr šampionátu.

Sledujte SvětFormule.cz na Facebooku a Twitteru.

Sdílejte na: