Fan-store.cz

Hamilton: Nico to udělal schválně, sám se přiznal

Hamilton: Nico to udělal schválně, sám se přiznal

Bitva o mistrovský titul mezi Nicem Rosbergem a Lewisem Hamiltonem nabrala v průběhu Velké ceny Belgie nových rozměrů, Nico se totiž Lewisovi přiznal, že v úvodu závodu do něj najel úmyslně.

Lewis Hamilton se hned na startu Velké ceny Belgie dokázal dostat do popředí a za první zatáčku mu již patřilo první místo. Celé startovní pole však nevedl příliš dlouho, protože krátce poté došlo k incidentu s týmovým kolegou Nicem Rosbergem, který se tak moc snažil dostat na první místo, až došlo ke kontaktu. Německý pilot to odnesl poškozeným předním přítlačným křídlem, Lewis Hamilton dopadl o poznání hůře a s poškozenou pneumatikou musel obkroužit téměř celé kolo, propadl se až na chvost startovního pole a nakonec závod ani nedokončil.

Nico Rosberg, který v závodě skončil druhý, nechtěl o incidentu krátce po finiši příliš mluvit. „Měl jsem dobře rozjetý útok na Lewise a snažil jsem se proklouznout kolem něj z vnější strany, bohužel mezi námi ale došlo ke kontaktu, ale to je to, co se při závodech prostě stává. Ještě jsem to pořádně neviděl, takže si nejprve prohlédnu záznamy a až potom se k tomu více vyjádřím,“ řekl lídr šampionátu.

Jen o pár chvil později si Mercedes pozval oba jezdce na kobereček a z tohoto setkání odcházel nejvíce rozzuřený Lewis Hamilton, kterému se Nico Rosberg přiznal, že do něj najel úmyslně. „Bylo mi to celkem jasné, ale před chvílí jsme měli schůzku, na které mi potvrdil, že to udělal schválně,“ zuřil jen pár hodin po závodě Brit Hamilton.

„Řekl, že se mi mohl vyhnout, ale že to neudělal, mohl, ale neudělal to, přesně to řekl. A nemusíte se ptát jen mě, zeptejte se Toto Wolffa nebo Paddyho Lowa, všichni tam byli a jsou s ním nespokojeni stejně jako já,“ soptil vzteky Hamilton, kterému se i díky tomuto incidentu první místo v šampionátu jezdců vzdálilo na 29 mistrovských bodů.

Hamilton také trval na tom, že Rosberg při onom incidentu neměl dostatek prostoru k tomu, aby svého kolegu mohl bezpečně předjet. „Zeptejte se třeba Fernanda Alonsa, zeptejte se kteréhokoliv závodníka ve startovním poli, který vám řekne, že jsem byl v právu a byla to moje závodní stopa, není to zatáčka, kde by jezdeckou chybou ztratil velké množství času, podívejte se na Sebastiana Vettela, který se tam dostal do problémů v prvním kole, ten byl ale mnohem rozumnější. Byl jsem opravdu šokovaný, když jsem ho na schůzi poslouchal, ale bude lepší, když se zeptáte jeho, co tímto manévrem vlastně zamýšlel,“ dodal šampión z roku 2008.

Sdílejte na: