Fan-store.cz

Hamilton: Nic neberu jako samozřejmost

Hamilton: Nic neberu jako samozřejmost

Lewis Hamilton je pouze kousek od získání svého třetího titulu mistra světa, ale pilot Mercedesu trvá na tom, že na oslavování dalšího poháru ještě vůbec nemyslí.

Britský závodník získá druhý titul v řadě a třetí celkově, pokud příští závod v USA vyhraje a Sebastian Vettel skončí na třetím místě nebo níže. Nicméně navzdory možnosti získání dalšího titulu Hamilton tvrdí, že jeho přístup k závodu v Austinu se nijak nebude lišit od obvyklé rutiny.

Oba tituly, které Hamilton už získal, si vždy zajistil až v posledním závodu sezony. V roce 2007 mu navíc jeden titul uklouzl právě v posledním závodě o jeden bod. Třicetiletý závodník tedy ví, že na předčasnou radost je ještě příliš brzy.

„Ze svých zkušeností jsem se naučil, že v tomto sportu nic není dané, dokud to není hotové. Takže při přípravě na tento závod nebudu brát nic jako samozřejmost. Jedu do USA se stejným přístupem, jaký jsem měl celý rok. Pořád jsou přede mnou čtyři závody, které musím odjet. A teprve až přejedu přes cílovou čáru v Abu Dhabi, tak to hotové nebude.“

Lewis Hamilton se na Velkou cenu USA těší, neboť na Okruhu Amerik už získal dvě vítězství ze tří závodů.

„Austin je rozhodně jedním z vrcholů roku. Jsem nadšen, že tam jedu. Dám tomu vše a pokud budu mít na hlavě potřetí ten Stetsonovský klobouk, tak to bude neuvěřitelné.“

 

Sdílejte na: