Hamilton: Nezůstane kámen na kameni

Hamilton: Nezůstane kámen na kameni

Britský závodník a mistr světa z roku 2008 tvrdí, že je potřeba si sednout a společně s lidmi z továrny Mercedesu přehodnotit jakýkoliv detail na jejich vozu, aby nedocházelo k podobným sportovním tragédiím jako poslední závodní víkend ve Španělsku.

Lewis Hamilton má již naplánovanou sponzorskou akci na Floridě, hned poté se ale chce odebrat do továrny Mercedesu, kde podle jeho vlastních slov nezůstane kámen na kameni. Hlavním důvodem je forma německých vozů v závodech, kde po dobré kvalifikaci na konkurenci rapidně ztrácí.

Pro závod ve Španělsku si jezdci Mercedesu vyjeli v kvalifikaci první řadu, ale v závodě nedokázali zabránit tvrdému propadu daleko za pozice zajišťující stupně vítězů.

„Nyní mě čeká výlet do Ameriky, ale okamžitě poté se chci sejít s týmem v továrně v Brackley a probrat s vedením a mechaniky všechny detaily, které mohou za naší špatnou formu v posledních dvou závodech,“ řekl bývalý pilot McLarenu.

„Tvrdě jsme na voze i pneumatikách v průběhu zimy pracovali, přesto v současné chvíli nejsme na úrovni Ferrari a Lotusu, očividně to zvládli o hodně lépe.“

Hamilton přiznal, že jeho tým stále nemá vysvětlení toho, proč je stáj Mercedes tak rychlá v kvalifikacích, ale absolutně nekonkurenceschopná v závodech.

„Nechápeme, čím přesně to je, nicméně v tom velkou roli hrají pneumatiky. Musíme si nyní sednout a probrat, kde se stala chyba, aby se nic podobného neopakovalo v příštích závodech,“ dodal britský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít