Hamilton krůček od titulu. Jaký výsledek mu v Mexiku stačí?

Hamilton krůček od titulu. Jaký výsledek mu v Mexiku stačí?

V Mexiku se současný lídr průběžného pořadí bude poprvé nacházet v situaci, kdy již nebude muset navyšovat svůj bodový náskok. Výsledek, kterého přitom potřebuje dosáhnout, by měl být velmi snadným cílem.

Lewis Hamilton míří na Velkou cenu Mexika ve velice komfortní situaci. Na svého rivala v boji o titul, Sebastiana Vettela, má totiž náskok 70 bodů, přičemž k dispozici jich je ve zbývajících třech závodech celkem 75.

Lídr průběžného pořadí měl minulý víkend v USA první letošní šanci definitivně souboj o titul ukončit, vítězství Kimiho Räikkönena a čtvrté místo Sebastiana Vettela však jeho oslavy oddálilo.

I tak ale Brit svůj náskok v šampionátu znovu navýšil, což znamená, že v Mexiku už nic podobného zopakovat nepotřebuje. Stačí mu, aby se na okruhu bratří Rodríguezů Vettelův odstup nesnížil o více než 20 bodů.

V řeči výsledků to znamená, že Hamilton bude popáté korunován světovým šampionem, pokud bude v cíli GP Mexika alespoň sedmý. V takovém případě se totiž nebude muset vůbec starat o to, jak dojede Vettel. Němec naopak musí závod každopádně vyhrát. Jakýkoliv horší výsledek pro něj znamená definitivní prohru.

„Stále jsme ve skvělé pozici,“ řekl Hamilton. „Chci kvůli týmu ten titul získat. V Poháru konstruktérů jsme pro tým body ztratili a dohromady jsme přišli o určitou výkonnost v některých oblastech. Myslím, že víme, kam se poděla, ještě nám zbývají tři závody.“

Mercedes má před Ferrari v Poháru konstruktérů náskok 66 bodů.

Hamilton svůj mistrovský titul v loňském roce rovněž získal v Mexiku, a to i přes kolizi s Vettelem v prvním kole závodu.

Sdílejte na:
Zavřít