Hamilton: Klíčem k úspěchu bude kvalifikace

Hamilton: Klíčem k úspěchu bude kvalifikace

Lewis Hamilton potřebuje po neúspěšném víkendu v Baku výrazně lepší víkend a nyní se proto stoprocentně soustředí na přípravu na VC Rakouska, která se uskuteční již o tomto víkendu. Nejvíc pozornosti přitom věnuje kvalifikaci, která bude podle jeho slov na Spielbergu klíčová.

Lewis Hamilton momentálně ztrácí v celkovém hodnocení šampionátu na svého týmového kolegu 24 bodů, což v této fázi šampionátu určitě není nepřekonatelný rozdíl, ale obhájce titulu by zajisté preferoval, kdyby už tento rozestup dále nerostl, ale naopak se začal už v Rakousku rychle snižovat.

Druhý muž průběžného pořadí si je přitom vědom, že na Red Bull Ringu se příliš možností k předjíždění nevyskytuje a bude proto potřeba vypracovat si dobrou startovní pozici již v sobotu: „Ve Spielbergu máme tradiční a poměrně starou trať. Je hodně rychlá a i s monopostem Formule 1 se na ní můžete pohybovat plynule. To je důvod, proč je předjíždění na této trati velmi obtížné, ale jsou zde prvky, které na jiné okruhu nenajdete, takže jde o skvělou výzvu.“

„V Rakousku je rozhodně velkou výhodou pokud startujete z první pozice, takže se musím vrátit k tomu, jak jsem jezdil kvalifikace v minulé sezóně a rozhodně musím předvést lepší výkon než v Baku. Rakousko je krásná země a já si to tady vždycky užívám. Bylo by super získat zde vítězství a odškrtnout si tento okruh ze seznamu,“ těší se Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít