Hamilton je stále velkou hrozbou, ví Rosberg

Hamilton je stále velkou hrozbou, ví Rosberg

Nico Rosberg sice v prvních čtyřech závodech získal čtyři vítězství, dobře si ale uvědomuje, že stájový kolega Lewis Hamilton je stále velkou konkurencí.

Po dvou letech, kdy byl Nico Rosberg pouze ve stínu britského jezdce Lewise Hamiltona, snad konečně přišel jeho čas. Vyhrál první čtyři závody letošní sezony a má slušně našlápnuto k zisku prvního titulu mistra světa. To Brit měl vstup do ročníku značně obtížnější a jeho maximem jsou dvě druhá místa.

„Nestarám se tolik o minulost, ale vím, že Lewis je ten stejný Lewis, jakým byl v posledních dvou letech. Stále patří mezi nejlepší, je stejně rychlý a stále je velmi těžké jej porazit,“ řekl Nico Rosberg novinářům před startem závodního víkendu ve Španělsku. „Je před námi ještě velmi dlouhá cesta a rozdíl mezi námi je jen pár bodů.“

Třicetiletý závodník také odmítá tvrzení, že by Lewis Hamilton po dvou titulech v řadě již ztratil motivaci. „Je to naprostý nesmysl. Vím to, protože jako jeden z mála jej vidím, jak v týmu pracuje. Je velmi soustředěný a rozhodně chce i nadále vyhrávat,“ řekl dále německý závodník, který na svůj první mistrovský titul zatím stále čeká.

„Jsem ve skvělé situaci, kterou si moc užívám. Mám tu čest vyhrávat závody Formule 1 a závodit proti skvělým závodníkům, jakými jsou Lewis či chlapci z Ferrari,“ dodal pilot stáje Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít