Hamilton je hladový po dalších úspěších. F1 opustit nehodlá

Hamilton je hladový po dalších úspěších. F1 opustit nehodlá

Britský závodník Lewis Hamilton nepřipouští, že by v blízké budoucnosti hodlal opustit Formuli 1. I nadále je hladový po úspěších a bude bojovat o další mistrovské tituly.

Úřadující mistr světa ztrácí na stájového kolegu Nica Rosberga, který vyhrál první tři závody letošní sezony, 36 mistrovských bodů. A jelikož Lewis Hamilton už dříve kritizoval současné vedení šampionátu a změny v pravidlech, spekuluje se o tom, že by Formuli 1 mohl opustit. 

„Stále jsem hladový, my všichni jsme. Stále chci bojovat o další úspěchy,“ řekl Hamilton v posledním rozhovoru. „Právě jsem vyhrál mistrovství, cítím se zdravý a fit. Vím, že i v příštím roce budeme mít dobrý vůz. Takže pokud se něco nepovede, zkrátka budu příští rok bojovat znovu,“ uvedl britský závodník, který jasně naznačil, že Formuli 1 neopustí.

Jednatřicetiletý jezdec bude mít spoustu práce s dohnáním stájového kolegy Nica Rosberga, který po třetím vítězství v letošní sezoně s pohodlným náskokem vede šampionát. Němec ale není jedinou hrozbou. Do ruského Sochi míří i posílené Ferrari, které připravilo upgradovaný motor a nové přední přítlačné křídlo. Ani Red Bull nevypadá, že by se chtěl nechat ze hry o mistrovské tituly vyřadit tak snadno. Mercedes zkrátka roste pořádná konkurence.

„Dochází mi čas, to ano,“ řekl Hamilton po vypadnutí v Číně. „Musíme se zase dostat do hry a společně s týmem zaznamenat nějaké dobré výsledky,“ dodal trojnásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít