Hamilton: Formule 1 nikdy nebude nudná

Hamilton: Formule 1 nikdy nebude nudná

Mistr světa z roku 2008 tvrdí, že šampionát Formule 1 nebude nikdy v budoucnu nudný, ačkoli se zdá, že si Sebastian Vettel bez problémů kráčí pro svůj čtvrtý titul v řadě.

Po bezkonkurenčním vítězství v belgickém Spa navýšil trojnásobný šampión Sebastian Vettel svůj náskok v čele šampionátu na 46 mistrovských bodů, na svého nejbližšího soupeře Fernanda Alonsa navíc získal náskok téměř 17 sekund.

Podle Lewise Hamiltona ale ani to neznamená, že by měl být boj o titul nyní formalitou, stále ve vzduchu cítí velké vzrušení z nadcházejících závodů.

„Nevím, co některým lidem vadí,“ prohlásil Hamilton. „Já závodím, dělám práci, která mě baví a je to vzrušující.“

„Nemyslím si, že by názor fanoušků na dramatičnost Formule 1 měl nějak ovlivňovat Sebastianův náskok. V každém sportu hrozí, že se někdo odtrhne od zbytku a bude nejlepší v tom co dělá, ale sestrám Williamsovým také nikdo nenadává za to, že stále vyhrávají,“ myslí si.

I když naděje na druhý mistrovský titul pro Lewise Hamiltona se po závodě v Belgii opět vzdálila, britský závodník tvrdí, že Mercedes může být hrdý na své dosavadní výkony v letošním ročníku.

„Není to pro nás zklamání, jsem třetí v šampionátu jezdců a náš tým je druhý v Poháru konstruktérů, pokud to udržíme až do konce sezóny, budou to pro nás opravdu skvělé výsledky,“ prozradil dále Hamilton.

Hamilton se z nejbližších Grand Prix těší především do Singapuru, kde podle něj bude Mercedes velmi konkurenceschopný. „Těšíme se na příští závody, ale kdybych si měl vybrat jeden, bude to Singapur, tam si myslím, že budeme mít znovu šanci bojovat o vítězství,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít