Hamilton chválí NASCAR: Některé věci dělají lépe

Hamilton chválí NASCAR: Některé věci dělají lépe

Lewis Hamilton naléhá na Formuli 1, aby si vzala příklad z NASCAR jako z kategorie, která je schopná přiblížit činnost jezdců fanouškům a nabídnout tak vysoký stupeň podívané ze závodů. Po závěrečném kole šampionátu v Homesteadu na Floridě, které se uskutečnilo minulý víkend, britský pilot nedokázal skrýt svůj údiv před tiskovou konferencí na Velkou cenu Abú Dhabi a neváhal otevřeně přiznat, že americká soutěž dělá nějaké věci lépe než F1, zejména ty, které se týkají organizace různých akcí.

„Určitě existují věci, které dělají lépe než my. Jistě se od nich můžeme něco naučit. Byla to velká show, a to zejména pro fanoušky. Je to trochu jako DTM – fanoušci jsou velmi, velmi blízko garážím a pilotům. Byla to skvělá akce, doufám, že někdy něco takového udělám,“ komentoval Hamilton, který využil návštěvy Spojených států a podpořil Jeffa Gordona v jeho posledním závodě coby profesionální řidič. Američan, který přijel do Homesteadu s nadějí na získání titulu, má od roku 2008 s pilotem Mercedesu blízký vztah.

Trojnásobný mistr světa byl překvapen skvělým představením, které nabízí technické zjednodušení v NASCARu. „Vlastně být přímo u toho mi přišlo více atraktivní, než sledovat závod v televizi. Je to velmi odlišný svět od Formule 1 – týmy jsou mnohem menší až do té míry, že mi to skoro připomínalo moji dobu ve Formuli 3. Není to nic přepychového, technologie týmů je ve srovnání s Formulí 1 mnohem jednodušší.“

Složitost je právě jedním z prvků, který vyvolal ve Formuli 1 větší diskuzi. Momentálně se jedná o aktuální situaci a navrhnutí zavedení změn předpisů, které by vyvolaly snížení výdajů a vyvážení finanční situace roštu prostřednictvím nižší investice do nákladných hybridních systémů motorů V6 Turbo. Budoucnost soutěže je označena jako mnohem levnější, hlučnější a pro fanoušky atraktivnější.

Jak Hamilton přiznal stanici NBC, nedostatek vzrušení, které aktuální F1 přenáší, způsobuje to, že má chuť zkusit štěstí v závodě NASCAR. „Atmosféra na trati je fantastická. Je tam velká tribuna, která je naprosto plná fanoušků. Auta neskutečně znějí a jsou super rychlá. Závod měl 267 kol, byl velmi dlouhý, ale využil jsem toho a snažil se pochopit strategii a rozdíly mezi vozy. Jednoho dne bych chtěl řídit NASCAR auto.“

Sdílejte na:
Zavřít