Hamilton a Rosberg jsou vyrovnaní, ví Brawn

Hamilton a Rosberg jsou vyrovnaní, ví Brawn

Ross Brawn přiznává, že rozdíl mezi Nicem Rosbergem a Lewisem Hamiltonem v konkurenceschopnosti není příliš velký, oba jsou prý velmi vyrovnaní.

Ačkoli Nico Rosberg vyhrál v letošní sezóně již dvě Velké ceny a Lewis Hamilton jen jednu, britský závodník je na tom lépe v Poháru konstruktérů.

Bývalý pilot stáje McLaren má na svém kontě 151 mistrovských bodů, zatímco syn slavného Kekeho Rosberga má bodů 116, což znamená, že Lewis Hamilton je čistě teoreticky ještě ve hře o mistrovský titul.

Šéf stáje Mercedes Ross Brawn si ale myslí, že rozdíl mezi oběma jeho jezdci není příliš velký.

„Nedá se říci, že by byl jeden z nich výrazně lepší, jsou velmi vyrovnaná dvojka,“ tvrdí Ross Brawn. „Spokojenější byl v Singapuru asi Nico, více než Lewis si rozuměl s vozem a jeho vlastnostmi.“

„Ale rozdíl mezi nimi opravdu není veliký, není to tak, že by měl jeden smolný a druhý skvělý víkend, jsou vyrovnaní a myslím si, že i to jim hodně pomáhá v tom, aby ze sebe vydali to nejlepší.“

„Pokud má tým jednoho jezdce zcela dominantního, znamená to, že ten druhý na tom nemůže být dobře, my naštěstí máme oba jezdce velmi kvalitní. Oba se navzájem motivují a jsou vyrovnanou dvojicí, mají kolem sebe tým skvělých mechaniků a k dispozici mají stejnou techniku. Je dobré vidět, že nemáme slabší článek v jezdecké dvojici,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít