Halo kokpit se ve Formuli 1 objeví už příští rok, informuje FIA

Halo kokpit se ve Formuli 1 objeví už příští rok, informuje FIA

Podle Mezinárodní automobilové federace v čele s Charliem Whitingem je Formule 1 na nejlepší cestě k tomu, aby se ochranný Halo kokpit objevil už v roce 2017.

Ferrari představilo vůbec první návrh ochrany kokpitu už během předsezónních testů ve španělské Barceloně. Vyzkoušet si jej mohli oba piloti týmu – Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen. Inovace se setkala s rozporuplnými názory. Někteří novinku vítají, jiní, včetně Lewise Hamiltona, jsou proti.

„S vývojem situace (Halo kokpitu) jsme na tom velmi dobře,“ řekl Whiting novinářům v Melbourne. „V posledních dnech došlo k rozsáhlému testování tohoto prvku, který by měl jezdce ochránit například před letícím kolem. Musíme ale vše důkladně prozkoumat a zamyslet se nad všemi možnými riziky, mezi které patří i rychlé opuštění vozu.“

„Musíme vše probrat také s posádkou lékařů. Vymyslet vše tak, aby systém nebránil jezdci při nehodě v co nejrychlejším opuštění vozu. Ale jak jsem již řekl, vše je na dobré cestě a pokud to tak půjde dál, můžeme se ochranného Halo kokpitu dočkat už v roce 2017,“ uvedl zástupce FIA.

Jako první představilo nový prvek Ferrari, vzápětí se ale nechal slyšet i rakouský tým Red Bull, který uvedl, že pracuje na vlastním návrhu ochranného kokpitu. Design Halo kokpitu z dílny stáje z Maranella rozhodně není definitivní.

Sdílejte na:
Zavřít