Halo kokpit je obrovský krok správným směrem, říká šampion IndyCar Dixon

Halo kokpit je obrovský krok správným směrem, říká šampion IndyCar Dixon

Úřadující a čtyřnásobný šampion amerického seriálu IndyCar se nechal slyšet, že Halo kokpit, který nedávno představilo Ferrari, je v oblasti bezpečnosti masivním krokem kupředu.

Scott Dixon se už dříve nechal slyšet, že investice času a peněz do takového systému je obdivuhodná. „Je skvělé vidět, že někdo investoval čas a peníze do realizace něčeho takového. Často jsme si o podobném nápadu mohli přečíst, nebo vidět kresby, ale konečně to někdo zrealizoval. Je to masivní krok správným směrem,“ uvedl šampion IndyCar.

„Existuje lepší způsob, jak to udělat? Možná ano. Ale každá revoluční změna potřebuje výchozí bod a já si myslím, že tohle je dobrý výchozí bod,“ řekl dále Dixon.

„Pro mě je důležité, že jsem tento prvek mohl konečně vidět v reálu, není to jen koncept, o kterém ostatní tak vášnivě diskutují. Lewis (Hamilton) není se vzhledem spokojen, Nico (Hülkenberg) z nápadu také není nadšený. Kimi (Räikkönen) řekl, že výhled s Halo kokpitem ho nijak neomezoval. Názory se různí. Já jsem zatím nezaujatý. Důležité je, že to ostatní týmy donutí k větší aktivitě a snad budou mít zájem představit svá vlastní řešení,“ dodal pilot nejpopulárnější formulové série v Americe.

A má pravdu. Rakouská stáj Red Bull Racing už se nechal slyšet, že také pracuje na vlastním designu ochranného prvku hlavy pilota Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít