Häkkinen pracuje na zajištění Bottasovy budoucnosti

Häkkinen pracuje na zajištění Bottasovy budoucnosti

Mistr světa Formule 1 z let 1998 a 1999 Fin Mika Hakkinen údajně tvrdě pracuje na tom, aby svému chráněnci Valtterimu Bottasovi zajistil budoucnost ve Formuli 1.

Hakkinen, který se na managementu svého třiadvacetiletého krajana podílí velkou měrou, je potěšen jeho vývojem jako pilota, navzdory tomu, že ještě nezískal ani bod.

To však podle bývalého mistra světa je spíše problémem Williamsu, který není schopný postavit auto, které je schopné dosahovat svých limitů.

„Myslím, že potřebují něco více,“ řekl Fin.

Hakkinen se nyní ale spíše soustředí na zapojení Fina do procesů uvnitř továrny a vývoje auta a snaží se mu zajistit jeho budoucnost ve Formuli 1.

„Tvrdě pracujeme na tom, abychom pro Valtteriho získali co nejlepší podmínky v mnoha ohledech,“ řekl Hakkinen webové stránce championat.com. „Myslím, že na jeho první rok předvádí skvělé výsledky.“

Nejlepším výsledkem mladého Fina bylo jedenácté místo v Malajsii, jeho nejhorším umístěním byla šestnáctá místa ve Španělsku a Německu. Z deseti závodů nováček Valtteri odstoupil pouze jednou v Maďarsku, a to kvůli poruše motoru. Dá se tedy říci, že letos předvádí konzistentní výkony a dělá minimum chyb, podobně jako jeho další krajan a mistr světa Kimi Räikkönen, který je svou konzistentností a spolehlivostí velmi známý.

Sdílejte na:
Zavřít