Häkkinen od Mercedesu vrcholovou formu neočekává

Häkkinen od Mercedesu vrcholovou formu neočekává

Podle dvojnásobného finského šampióna Formule 1 Miki Häkkinena nebude ani příchod Lewise Hamiltona znamenat výrazný posun konkurenceschopnosti Mercedesu kupředu.

Mercedes se již od prvních předsezónních testů potýkal s technickými problémy a v průběhu prvních dvou dní testovacích jízd ve španělském Jerezu odkroužil s novým monopostem kvůli problémům s elektronikou a brzdami pouze 29 kol. Ačkoli další dva dny znamenaly por Mercedes 300 odjetých kol, veřejnost se shoduje, že pokud chce německý tým v letošní sezóně konkurovat nejlepším týmům, má před sebou ještě dlouhou cestu, stejného názoru je i Mika Häkkinen.

„Z prvních předsezónních testů nikdy stoprocentně nepoznáme, jak jsou na tom jednotlivé týmy s konkurenceschopností,“ řekl finský závodník pro BBC Radio 5 Live. „Je ještě příliš brzy na odhadování formy jednotlivých stájí, v polovině února při testech v Barceloně snad budeme o něco moudřejší.“

„Dle mého názoru bude letos ve skvělé formě zejména McLaren, naopak si příliš neslibuji od formy Mercedesu, můj názor je takový, že oproti loňskému ročníku si polepší a pokud zapracují na spolehlivosti vozu, mohou posbírat několik dobrých výsledků, jen těžko ale budou letos konkurovat top stájím,“ domnívá se Mika Häkkinen.

„Nico a Lewis se znají již z nižších sérií a myslím si, že mezi nimi žádná velká rivalita nehrozí. Nico si ale musí uvědomit, že mu do Mercedesu přichází kvalitní a odhodlaný stájový kolega, kterého samozřejmě bude muset porážet,“ řekl dále. „Odchod Lewise od McLarenu chápu, působil zde šest let, což je v dnešní době úctyhodné. Jeho potřeba najít ve Formuli 1 novou motivaci je zcela pochopitelná, jen těžko mu to někdo může mít za zlé,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít