Häkkinen: Je mnoho jezdců, kteří by mohli s Mercedesem vyhrát

Häkkinen: Je mnoho jezdců, kteří by mohli s Mercedesem vyhrát

Rivalita mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem přesahuje až za zdi garáže, což je něco, co tým Mercedes znepokojuje. Z tohoto důvodu Toto Wolff varuje, že pokud to takto bude pokračovat dále, tak bude jednat, a proto ani nevyučuje změnu sestavy.

Během této sezóny rivalita mezi oběma závodními jezdci týmu Mercedes byla ještě větší než v roce 2014 a nepochybně je to něco, co německému týmu způsobuje vážné obavy.

Co se týče této záležitosti, mistr světa Mika Häkkinen se domnívá, že změna pilotů by pro Mercedes neměla být velkým problémem, jelikož tým má velmi dobré auto a také seznam velmi dobrých jezdců.

„Mercedes má dominantní auto, takže určitě existuje řada dalších jezdců, kteří by s nimi mohli vyhrát šampionát. Tento seznam není moc dlouhý, takže tým potřebuje zručnosti pilota k vývoji vozu. Zkušenosti také hrají důležitou roli,“ komentoval Fin pro jednoho ze svých sponzorů, Hermese.

Po Velké ceně Abú Dhabi se oba jezdci Mercedesu chovali jeden k druhému velmi odtažitě, až do té míry, kdy Nico Rosberg potvrdil, že se jedná o velký interní boj. Lewis Hamilton na druhou stranu věří, že rivalita mezi oběma je normální a potvrzuje, že i když jsou Nico a on týmoví kolegové a bojují za stejný cíl, nebudou přáteli.  

„Podívejte se na Serenu Williams. Když bojuje o tituly, jsem si jistý, že ty, které soutěží proti ní, nejsou její nejlepší přítelkyně. V F1 jsme oba týmoví kolegové, naší prioritou je vyhrát šampionát konstruktérů a pracovat pro ně společně. Když Nico vyhraje závod, musím ho podpořit a naopak. To je náš cíl,“ vysvětlil trojnásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít