Häkkinen doufá, že Bottas bude mít šanci stát se mistrem světa

Häkkinen doufá, že Bottas bude mít šanci stát se mistrem světa

Bývalý finský závodník Mika Häkkinen vyzval manažérský tým Valtteriho Bottase, aby jeho krajanovi zajistil co možná nejlepší podmínky pro šanci stát se mistrem světa.

Od loňské sezóny patří stáj Williams znovu mezi týmy, které jsou schopny bojovat o přední příčky. Hned několikrát byla právě tato britská stáj jediným soupeřem jinak bezkonkurenčního Mercedesu. Mnoha dobrými výsledky se blýskl také finský pilot Valtteri Bottas, který zaznamenal hned šest umístění na stupních vítězů a v šampionátu skončil čtvrtý.

V letošním ročníku se Williams lehce propadl, i nadále ale patří do týmů pravidelně bojujících o mistrovské body. Bottas se kvůli bolestem zad nezúčastnil prvního závodu sezóny, i tak se ale v pořadí jezdců aktuálně nachází na pátém místě.

Díky pravidelně dobrým výsledkům se vyrojilo hned několik spekulací, že by se Bottas mohl přesunout do lepšího týmu. Diskuze ještě více rozvířil pilotův manažér Didier Coton, který během závodního víkendu ve Španělsku informoval, že Bottas pro rok 2016 nemá zajištěný žádný kontrakt. Nejvíce se spekuluje o možném přesunu do Ferrari.

Skvělé formy svého krajana si všiml i bývalý úspěšný závodník Mika Häkkinen. „Jeho manažér nám ve Španělsku dal odpověď. Nemyslím si, že je potřeba více dodávat. Úkolem Valtteriho je dělat to nejlepší, co jako závodní jezdec může dělat,“ říká mistr světa z let 1998 a 1999. „Úkolem jeho manažéra je zajistit mu co možná nejlepší podmínky, aby měl v blízké budoucnosti šanci na to být mistrem světa.“

Bottas skončil čtvrtý ve Velké ceně Španělska a Häkkinen přiznává, že je i nadále schopnostmi svého krajana mile překvapen. „Kromě jeho fantastických řidičských schopností má také pevné nervy. Jeho styl se od ostatních jezdců zajímavým způsobem liší. Pro jeho soupeře není nic příjemného, když musí jet za ním. Žádnou chybu neudělal ani v souboji s Räikkönenem (v závěru Velké ceny Španělska), proto se mu také povedlo jej udržet za sebou,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít