Haas představil nového člena

Haas představil nového člena

Nováček letošního ročníku Formule 1 Haas představil nového člena týmu. Pozici testovacího jezdce bude zastávat teprve sedmnáctiletý Santino Ferrucci.

Rodák z amerického Conecticutu bude působit s týmem na všech závodech či testovacích dnech, zároveň však bude závodit v sérii GP3 za francouzský tým DAMS, kterým prošlo spoustu pozdějších jezdců Formule 1. Momentálně v týmu sídlícím v Le Mans působí například Sebastian Buemi.

Tak jako většina závodníků, i Ferrucci začínal na motokárách, daleko zajímavější je však jeho nedávná historie. V roce 2014 jste Ferrucciho mohli vidět například v britské Formuli 3, kde posbíral dvě vítězství (obě z Brands Hatch) a ve věku šestnácti let, dvou měsíců a třiceti dní se stal nejmladším vítězem v rámci této série. V minulém roce se zůčastnil Toyota Racing Series New Zealand a FIA Formula 3 European Championship. V prvně jmenovaném šampionátu dosáhl 3. místa.

„Santino Ferrucci odvedl opravdu velký kus práce, což dokázal v každém šampionátu, do kterého zasáhl. V Santinovi vidíme mladého amerického jezdce s velkým potenciálem. Jeho příležitost u DAMS je vskutku výborná, co se týče jeho budoucího vývoje a působení u týmu Haas,“ řekl na adresu mladého Američana šéf týmu Günther Steiner.

„Od prvního okamžiku, kdy jsem začal závodit, bylo mým cílem stát se jezdcem Formule 1, a být Američanem, který je součástí amerického týmu, je naprosto skvělé,“ řekl novopečený člen Haasu.

Sdílejte na:
Zavřít