Haas: Můžeme bojovat s velkými hráči

Haas: Můžeme bojovat s velkými hráči

Podle majitele týmu Haas, Gene Haase, je šesté místo z Melbourne důkazem, že může jeho tým bojovat se zavedenými hráči.

I přes mizerný kvalifikační výsledek se podařilo Romainu Grosjeanovi dovézt debutující americký tým Haas na šestou příčku a zajistit mu tak první body. Gene Haas uznává, že měl tým štěstí ohledně červených vlajek, během kterých mohl vyměnit pneumatiky. Zároveň však vylučuje, že by šlo o náhodu.

„Sice jsme nezvítězili, ale šesté místo v prvním podniku je pro celý náš tým silně motivující a dokazuje, že se s námi musí počítat. Body v Melbourne jsou odměnou za těžkou práci všech zaměstnanců, kteří budou nyní pracovat ještě tvrději, abychom se mohli zařadit mezi největší hráče.“ Řekl Haas pro Autosport a dodal: „V Austrálii jsme závodili s výchozím nastavením pro oba vozy, neboť jsme byli ve skluzu. Jakmile budou oba monoposty personalizované pro své piloty, naše výkonnost ještě stoupne. Navíc jsme měli značné problémy v kvalifikaci. Náš plný výkon tedy ukážeme až v Bahrajnu.“ Neskrývá svůj zdravý optimismus americký podnikatel.

Haas ve své úvodní sezoně závodí s monopostem, který pro něj vyvinula italská Dallara. Vůz VF-16 je osazen motory Ferrari a sedlají jej zkušení piloti Grosjean a Gutiérrez. Haas je ale kritizován za sdílení řady komponentů s maranellským dodavatelem pohonné jednotky.

Sdílejte na:
Zavřít