Haas je nejlepší přípravou pro zisk titulu, věří Grosjean

Haas je nejlepší přípravou pro zisk titulu, věří Grosjean

Francouzský závodník Romain Grosjean si pochvaluje přestup do nově vzniklého týmu Haas a věří, že stáj z USA bude jeho největší přípravou na zisk mistrovského titulu.

Grosjean na konci loňské sezony oznámil odchod z Lotusu a připojení se k nově vzniklému týmu Haas. I když tento krok mnoho lidí šokoval, myslí si, že jej francouzský jezdec učinil za účelem zisku závodní sedačky u Ferrari, se kterým Haas úzce spolupracuje.

Pilot ale podobné zvěsti vyvrátil. „Na internetu kolovalo mnoho spekulací, že jsem podepsal smlouvu s týmem Haas, protože tak budu mít otevřené dveře do Ferrari. To ale vůbec není pravda,“ řekl Grosjean pro agenturu Reuters.

„Už jako pětiletý chlapec jsem chtěl závodit za Ferrari. Stane se to jednoho dne? Nebo ne? To nyní nemám ani tušení,“ řekl dále devětadvacetiletý závodník. „Byl by to sen. Nyní mám ale příležitost spolupracovat na jedinečném projektu, kde chceme sbírat co nejlepší výsledky.“

„Je to ta nejlepší příležitost k tomu, abych se jednou stal mistrem světa,“ prohlásil jistě Grosjean. „Mohu získat nové zkušenosti, mohu se dozvědět více, budu připraven dostat z auta to nejlepší, abych se jednoho dne mohl stát mistrem světa. Jestli to bude s týmem Haas, nebo nějakým jiným, to nevím,“ dodal francouzský jezdec.

Grosjean ve své kariéře zaznamenal 10 umístění na stupních vítězů, triumfu ve velké ceně se ale zatím nedočkal. Věří, že s Haasem bude schopen o bodované pozice bojovat už od úvodu nového ročníku.

Sdílejte na:
Zavřít