Gutiérrez končí u stáje Sauber, rozhodl se s týmem dále nejednat

Gutiérrez končí u stáje Sauber, rozhodl se s týmem dále nejednat

Esteban Gutiérrez prozradil, že stáj Sauber opouští na základě svého vlastního rozhodnutí. Tým podle něj nebyl tím správným směrem pro pokračování jeho kariéry.

Po dvou sezonách u stáje Sauber se Esteban Gutiérrez se švýcarským týmem na konci ročníku rozloučí. Mexický pilot získal za dva roky pouze šest mistrovských bodů, všechny navíc ve Velké ceně Japonska 2013.

Stáj Sauber již na začátku tohoto měsíce oficiálně oznámila své jezdecké složení pro rok 2015, tým budou v následující sezoně reprezentovat Marcus Ericsson a Felipe Nasr.

Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že Esteban Gutiérrez odchází z týmu nedobrovolně, pravda je ale taková, že mexický závodník opouští stáj na základě vlastního rozhodnutí.

„Jednání nešla podle mých představ a asi by to nebylo to nejlepší pokračování mé kariéry,“ nechal se slyšet Gutiérrez. „Rozhodl jsem se tedy ukončit jednání s týmem a vydat se riskantnější cestou.“

Pokud bude mexický závodník ve formuli 1 i nadále pokračovat, nejpravděpodobnější je post testovacího jezdce. „Máme několik různých možností, ale nic není oficiálně potvrzeno, stále na jednáních pracujeme. Nejideálnější je post rezervního pilota v jednom z top týmů s dobrým plánem do budoucna,“ dodal Gutiérrez.

Maximem mexického závodníka je dvanácté místo, které získal na začátku sezony ve Velké ceně Austrálie.

Sdílejte na:
Zavřít