Gutiérrez hledá pro příští rok alternativu, místo u Haasu nemá jisté

Gutiérrez hledá pro příští rok alternativu, místo u Haasu nemá jisté

Esteban Gutiérrez počítá i s možností, že by se ho tým Haas rozhodl v příští sezoně nahradit jiným závodníkem. Mexický pilot tak hledá alternativy a doufá, že místo ve Formuli 1 si udrží i příští rok.

Je téměř jisté, že americký tým Haas si pro příští sezonu ponechá Romaina Grosjeana. Francouzský závodník byl pro nováčkovskou stáj velkým přínosem a zaznamenal 28 mistrovských bodů. To s Gutiérrezem je to o něco horší, na první letošní body stále čeká, i když měl i hodně smůly. Vždyť na jedenáctém místě (prvním nebodovaném) dojel v tomto roce už pětkrát.

„Jsou tu nějaké alternativy, o kterých uvažujeme,“ přiznal mexický pilot před závodním víkendem v Malajsii v rozhovoru pro Motorsport.com. „V nacházejících týdnech snad dojde k finálnímu rozhodnutí. Jsou tu i některé další možnosti, s kterými rozhodně musíme počítat.“

Vzhledem k tomu, že volných závodních sedaček na startovním roštu pro rok 2017 už není mnoho, dá se předpokládat, že pokud Gutiérrez nebude příští rok působit s Haasem, bude spíše rezervním jezdcem. Pětadvacetiletý závodník může i nadále počítat s podporou Ferrari, pod jehož křídla  posledních letech patří. Mexičan má však jasno. Jeho prioritou je zůstat s Haasem i příští rok. „Ano, rád bych s tímto týmem pokračoval i v další sezoně,“ přiznal Gutiérrez.

Sdílejte na:
Zavřít