GT Masters: Tentokrát se radovali jezdci Porsche a Chevroletu

GT Masters: Tentokrát se radovali jezdci Porsche a Chevroletu

Také na Lausitzringu u Berlína se německý šampionát ADAC-GT-Mastres předvedl s pěkným polem 34 atraktivních vozů GT a sobotní první závod skončil triumfem značky, která v tomto mistrovství letos zatím moc štěstí neměla: Porsche.

Zvítězili Němec Robert Renauer s Rakušanem Martinem Raggingerem. jejich Porsche 911, který nasazuje Robertův tým, vyrazil úspěšně z pole-position, závěr závodu se ovšem vyhrotil v zajímavý duel s vozem Lamborghini Huracan posádky Rolf Ineichen/Christian Engelhard, po kterém se švábský výrobek prosadil o pouhých 0,3 sekundy před italským vozem týmu Grasser. Třetí místo v pestrém poli ADAC-Masters obsadil americký Callaway Chevrolet Corvette Patricka Assenheimera a Dominica Schwagera. 

Byli to právě Assenheimer se Schwagerem, kdo si ve druhé kvalifikaci vypracoval nejlepší startovní pozici do nedělního závodu. Sobotní vítěz Ragginger ovšem číhal hned vedle nich v první řadě. Lausitzring již dlouho neměl tak zaplněné tribuny, jako za horka minulé neděle a nejlepší odpich ochozům předvedl Daniel Keilwitz na druhé corvettě. Také zbytek pole se  tlačil v trojstupech do první zatáčky, což nemohlo dopadnout jinak, než nehodami. Výsledkem bylo, že vedle favoritů Raggingera a Ineichena hned úvodem odpadlo i několik dalších posádek. Po chaosu prvních zatáček si špičku přeci jen vybojoval Schwager nazpět a vedl před týmovým kolegou od Callawaye, Keilwitzem. Za nimi se hned po ukončení desetiminutové neutralizace na třetí místo vecpal Bertolottiho Grasser-Lamborghini, následován Land-Audinou Christophera Miese.

Zastávky v boxech pak pořadím zamíchaly. Modrobílá corvetta Keilwitze a Gounona byla jasně nejrychlejší a když Schwagerův černý vůz zabočil do boxů, kde byl při výjezdu blokován Bortolottiho kolegou Stolzem, ocitl se Francouz Gounon na prvním místě. Syn bývalého jezdce F1 si pak dojel pro zasloužené druhé vítězství sezony před Assenheimerem se Schwagerem. De Philippi s Miesem upevnili své celkové vedení dobrým třetím místem, protože byl Luca Stolz za předcházející blokádu potrestán průjezdem boxy.

Výsledky GT Masters v Lausitzringu

Sobotní závod

1. Renauer/Ragginger, Precote-Porsche 911
2. Ineichen/Engelhard, Grasser-Lamborghini
3. Assenheimer/Schwager, Callaway-Corvette
4. Gounon/Keilwitz, Callaway-Corvette
5. Stolz/Bortolotti, Grasser-Lamborgini
6. De Philippi/Mies, Land-Audi  

Nedělní závod

1. Gounon/Keilwitz, Callaway-Corvette
2. Assenheimer/Schwager, Callaway-Corvette
3. De Philippi/Mies, Land-Audi
4. Jahn/Cairoli, KUS-Porsche
5. Diensr/Zanella, Schuetz-Porsche
6. Kroh/Deletraz, Schuberth-BMW 

Celkový stav šampionátu po šesti závodech

1. De Phillippi/Mies                        68 b.
2. Keilwitz/Gounon                         55 b.
3. Asch/Ludwig                               54 b.
4. Engelhart/Inechen                      47 b.  
5. Renauer/Ragginger                    45 b.

Sdílejte na:
Zavřít