Grosjean z nehody viní de la Rosu

Grosjean z nehody viní de la Rosu

Podle Romaina Grosjeana může za kolizi mezi ním a Pedrem de la Rosou právě Španěl. Nehoda to byla sice drobná, pilota stáje Lotus ale připravila o postup z první části kvalifikace.

V samotném závěru první části kvalifikace na brazilskou Velkou cenu se do křížku dostal Romain Grosjean s vozem HRT Pedra de la Rosy. Francouzský závodník se snažil pomalejší vůz předjet vnitřní stranou na cílové rovince, de la Rosa mu však nenechal dostatečný prostor a mezi oběma došlo k drobnému kontaktu, Grosjeanův Lotus se druhou stranou ještě dotkl bariéry a došlo k poškození předního přítlačného křídla, na výměnu nebyl čas a pilot tak skončil až osmnáctý.

„Celé kolo jsme odkroužil za Pedrem s tím, že jej předjedu na startovní rovince, jednoznačně mě musel vidět a předpokládat, že se před něj budu chtít dostat, ačkoli jsem se snažil na poslední chvíli brzdit, i tak bohužel došlo ke kontaktu.“

Romain Grosjean velmi dobře zajel závěrečný trénink na okruhu Interlagos, kde dojel pátý. Věřil, že něco podobného by se mu mohlo povést i v kvalifikačních jízdách, ty však pro francouzského závodníka skončili nečekaně brzo. „Je to velká škoda, v průběhu celého závodního víkendu se nám dařilo velmi dobře a i kvalifikace pro nás měla být úspěšná, o to více mě to mrzí, nyní je ale na čase soustředit se na vývoj zítřejšího závodu, počasí bude hodně nevyzpytatelné a může se stát cokoliv,“ dodal.

Pedro de la Rosa je neoblomný, z kolize viní Romaina Grosjeana s tím, že nedokázal pochopit, co Francouz dělá.

Sdílejte na:
Zavřít