Grosjean: Problémy Renaultu jsem čekal. Haas mi dal možnost se jim vyhnout

Grosjean: Problémy Renaultu jsem čekal. Haas mi dal možnost se jim vyhnout

Romain Grosjean se řadí k jezdcům, kteří loni při podpisu smlouvy na tuto sezóny trefili jackpot. Francouzský pilot totiž opustil Lotus, který se vrátil pod automobilku Reanult, a zamířil do nového týmu Haas. A zatímco Haas je se 28 body příjemným překvapením ročníku, Renault se šesti body je spíše zklamáním.

„Věděl jsem, co Renaultu hrozí, a věděl jsem, že když bude mít takovou sezónu, jako má, tak to tam bude hodně těžké. Tyhle změny struktury vždycky přinesou problémy a s přejmenováním týmu se toho změnilo hodně. Zároveň se mi na stole objevila nabídka od Američanů. Pomyslel jsem si,  že je to sice určité riziko, ale věděl jsem, že když to bude úspěšné, tak to bude v USA velká věc,“ vysvětluje Grosjean svou motivaci k přesunu.

Francouzský pilot připustil i to, že na jeho rozhodování měla vliv i spolupráce Haasu s Ferrari: „Samozřejmě jsem věděl, že má Haas motor Ferrari. Nikdy jsem se netajil tím, že bych chtěl za italský tým jednoho dne jezdit a pořád o tom sním, ale o tom přestupu rozhodli jiné věci, tohle byl spíše bonus. Ferrari si vybírá jezdce, kteří jim vyhovují. Myslím, že je příliš nezajímá jestli jde o pilota Haasu nebo jiného týmu.“

Třicetiletý Grosjean byl přitom letos jedním z vážných kandidátů na zisk sedačky u Ferrari pro příští rok. Pak však dostal novou smlouvu Kimi Räikkönen a Grosjean netajil své zklamání: „Samozřejmě mě to mrzelo, jednou do Ferrari opravdu chci. Na druhou stranu jsem spokojený i v Haasu. Byl jsem prvním jezdcem, který tomuto týmu vyjel body a mohu být také prvním jezdcem, který se v barvách Haasu postaví na pódium, či dokonce vyhraje závod.“

„Je mi třicet let a krátí se mi čas. Ferrari učinilo s Kimim logický krok. Příští rok se změní hodně pravidel a už teď je třeba pracovat na vývoji. Tým si potřebuje zachovat kontinualitu a vyvíjet vůz, který bude jejich pilotům příští rok ušitý na míru. To by se mnou nešlo, protože jsem v Haasu. Cítím se tady dobře. Haas se mi líbí od prvního dne. Cítím, že jsem tady užitečný a myslím, že tady ještě mám rozdělanou práci. V týmu mohu hrát velkou roli, získávat další zkušenosti a užívat si dobrých časů,“ nelituje Grosjean.

Sdílejte na:
Zavřít