Grosjean pochvaluje pokrok Lotusu

Grosjean pochvaluje pokrok Lotusu

Pilot Romain Grosjean si pochvaluje vzrůstající formu jeho týmu Lotus. Podle francouzského závodníka je Lotus nyní druhým nejsilnějším týmem s motorem Renault.

Stáj Lotus se od začátku letošní sezóny musí vypořádávat s velkým množstvím technických problémů. V průběhu závodního víkendu v Číně už to s britským týmem vypadalo o něco lépe, Romain Grosjean byl blízko zisku prvních mistrovských bodů, kvůli problémům s převodovkou ale musel odstoupit.

Po boji o první desítku v posledním závodě nyní Grosjean věří, že Lotus je zpět ve hře o bodované pozice. „Nebýt odstoupení v Číně, jistě bychom dosáhli na první letošní body, mrzí nás technické problémy, ale pokud se podíváme na obraz celého závodního víkendu, je to o 90 % lepší,“ nechal se slyšet Francouz pro Autosport.

„Byli jsme druhý nejrychlejší tým s motorem Renault, před týmy Toro Rosso a McLaren, navíc se nám dařilo bojovat se stájí Force India, takže celkově to pro nás byl opravdu pozitivní závodní víkend.“

Majitel Lotusu Gérard Lopez po závodě v Šanghaji tvrdil, že francouzský závodník Romain Grosjean by byl v závodě ještě rychlejší, kdyby jeho monopost E22 neměl problém s difuzorem.

„Romain měl problém s difuzorem již v průběhu kvalifikačních jízd, krátce před vypadnutím ze závodu se objevily podobné trable, nicméně kdyby to cíle dojel, jistě by na nějakou z bodovaných pozic dosáhl,“ prozradil Lopez po závodě v Číně.

„Je to do jisté míry frustrující, viděli jsme, jak jsme se v průběhu celého závodního víkendu zlepšovali a konečně jsme měli nějaké tempo, ale ze závodního okruhu opět odjíždíme bez mistrovských bodů,“ dodal už méně optimisticky Lopez.

Sdílejte na:
Zavřít