Grosjean nevyloučil, že se do stáje Lotus jednou vrátí

Grosjean nevyloučil, že se do stáje Lotus jednou vrátí

Pro francouzského závodníka Romaina Grosjeana to bylo těžké nedělní odpoledne. Po teroristických útocích v jeho rodné zemi bylo závodění druhořadou záležitostí. Přesto bodoval.

Romain Grosjean, jediný francouzský závodník na startovním roštu, držel před závodem společně se svými kolegy minutu ticha za všechny oběti teroristických útoků v Paříži. I když bylo v tento den závodění druhořadou záležitostí, pilot Lotusu dokázal za deváté místo vybojovat dva mistrovské body (po diskvalifikaci Massy čtyři).

„Určitě to pro mě nebyl jednoduchý závod, vzhledem k tomu, co se stalo ve Francii,“ uvedl po velké ceně na brazilském Interlagosu. „Všechno je to v našich srdcích.“

Grosjeana čeká po posledním závodě letošní sezony přesun do nově vznikajícího týmu Haas. „Velká cena Abú Dhabi bude mou poslední s týmem Lotus. Kdo ví, jestli se jednou nevrátím. Nikdy neříkej nikdy,“ řekl dále.

„Bude to zvláštní a velmi obtížné, loučit se s tímto týmem. Budu se ze všech sil snažit, abych vybojoval co možná nejlepší výsledek,“ uvedl dále francouzský závodník, který v týmu Lotus zaznamenal své největší kariérní úspěchy. Jeho dosavadním maximem jsou dvě druhá místa. První vybojoval v Kanadě roku 2012, další pak v USA o rok později.

Premiéra v kokpitu stáje Haas čeká Grosjeana příští rok na startovním roštu v Austrálii.

Sdílejte na:
Zavřít