Gratulujeme Nicovi, škoda výjezdu safety car

Gratulujeme Nicovi, škoda výjezdu safety car

Nico Rosberg vyhrál na svoji domácí půdě a kdy by nebylo nešťastného výjezdu safety car, klidně to mohlo být pro německý tím Mercedes i double.

Nico Rosberg  (1. místo)
„Monako je jednoduše skvělé místo pro vítězství a je to úžasný pocit vyhrát tady.Byl to můj dětský sen, vyhrát tento závod a dokázat to v stříbrném šípe v ulicích na kterých jsem přežil celý můj život je fantastické. Stále nemohu uvěřit že se to stalo a asi mi chvíli potrvá než si to uvědomím naplno. Děkuji týmu za auto, které mi pro závod připravil a s kterým jsem podával skvělé výkony celý víkend, je to skvělý pocit předvést v Neděli to samé jako v Sobotu a obhájit si pole position. Celý víkend byl pěkně nabitý, těžká byla hlavně kvalifikace kvůli podmínkám počasí.Neměl jsem nejlepší start a Seb s Lewisom se za mně natlačili ale po první zákrute jsem byl schopen nasadit svoje vlastní tempo. Poté mi zůstávalo už jen udržet náskok a nebourat, tím odvedl skvělou práci, po celý závod mně hnal k tomu aby sem se nepřestával snažit. Děkuji všem za závod a spět do továrny v Brackley a Brixworthe. Doufám že tohle vítězství je prvé z mnoha, které ještě získáme.”

Lewis Hamilton (4. místo)
„Byl to skvělý víkend pro tým a za každého kdo se na tom podílel jsem šťastný. Velká gratulace Nicovi, po celý víkend byl úžasný a vítězství si opravdu zasloužil. Z mého pohledu mohl být tento víkend lepší, nevyužili jsme všechny příležitosti a tým pádem jsme nemohli finišovat na prvním a druhém místě. Když vyšel na trat safety car, potřeboval jsem udržet náskok, takže tým nemeškal a oba dva nás povolal do boxů, můj náskok nebyl ale dost veliký a  propadl jsem se za dva Red Bully, tohle je motosport a takové věci se občas stávají. Je to nejužší trať na světe a je nemožné předjíždět auto před vámi i když jste rychlejší, takže jsem nemohl s mou pozicí nic dělat. Ale je to skvělé že jsme získali naše první vítězství v sezóně a doufám že si tuhle formu přeneseme i do Montrealu.”

Ross Brawn, šéf týmu Mercedes
„Gratulace Nicovi. Během víkendu nic nepokazil, byl stále připravený a ve formě a během závodu byl závod po jeho kontrolou. Tohle je jeho druhé vítězství v kariéře a je naprosto zasloužené . Lewis jezdil velmi pokojně do příchodu safety car na druhém místě, potom jsme ale byli nuceni odvolat ho do boxů. Tým odvedl skvělou práci v náročné kvalifikaci a těžkém závodě. Ale my všichni si uvědomujeme že Monako není jen prestižní závod. Večer si najdeme čas na to aby jsme náš úspěch oslavili ale uvědomujeme si že nesmíme polevit, že musíme najít klíč k tomu jak vytěžit z auta maximum v každém závodě a že musíme nadále naše auto vylepšovat.“

Toto Wolff, výkonný ředitel Mercedesu
„Nico nebyl dominantní jenom v Neděli odpoledne ale po celý víkend. Od prvního kola prvního tréninku ve Čtvrtek udělal všechno správně a tohle vítězství si opravdu zasloužil. Lewis ztratil nějaký čas ve svém posledním kole bez safety car ve druhém sektore a to ho stálo místo a předjeli ho oba Lotusy.  Ohledem týmu, gratuluji všem v  Brackley a Brixworthe. Chlapi na trati překonali všechny překážky které se jim během víkendu postavili do cesty a lidé v tovární udělali skvělí krok v před s vývojem a formou auta. Teď nesmíme polevit a měli by jsme vyzkoušet chuť tohoto úspěchu na všech tratích všeho druhu do konce sezóny.“

Sdílejte na:
Zavřít