GP3 v Silverstone ovládli Marvin Kirchhoefer a Kevin Ceccon

GP3 v Silverstone ovládli Marvin Kirchhoefer a Kevin Ceccon

Marvin Kirchoefer z týmu ART vyhrál v sobotu hlavní závod formule GP3 v Silverstone. Kratší sprint v neděli patřil Kevinovi Cecconovi (Arden). Vedení v celkovém hodnocení přesto udržel Luca Ghiotto.

Kirchhoefer položil základní kámen k úspěšnému britskému víkendu již během kvalifikace. Zajistil si body a pole-position před podobně zkušeným Britem Bernstorffem (Arden) a nováčky Palouem s Parrym. Teprve ve třetí řadě číhali další dva adepti na titul, Eriksson a Ghiotto, Esteban Ocon poněkud zklamal pouze osmým časem za dobře naladěným Číňanem Fongem. Že se GP3 nenachází v nejlepším hospodářském rozpoložení potvrdila skutečnost, že se v Silverstone o kvalifikaci ucházelo jen 24 vozů.

Kirchhoeferův výkon v hlavním závodě se dá bez nadsázky označit za suverénní. 21letý Němec na startu neztratil nervy a usadil se na špičce. Bernstorff se po útocích prvních kol nejdříve spokojil s druhou pozicí, ze které závěrem závodu opět zaútočil. Kirchhoefer ale byl schopen vyždímat ze svého materiálu přesně tolik, aby si zajistil po 20 kolech a po senzačním duelu kolo na kole s náskokem tří desetin sekund pohár vítěze. 

Třetí dojel v Silverstone obzvláště rychlý Walesan Matthew Parry, Luca Ghiotto se teprve závěrem jízdy dokázal prosadit vůči Erikssonovi.

Nedělní pole-position připadla Švýcarovi Boschungovi. Za velkého vedra jezdec týmu Jenzer okamřitě ztratil dvě pozice vůči Cecconovi a Oconovi. Za ním se seřadili Eriksson, Kirchhoefer a Bernstorff. Problémy měli především Kirchhoefer a Bernstorff: Němec nedokázal držet tempo ostatních, Angličan uklouzl mimo trať, což oba připravilo o přední pozice. Na špičce si bezchybně počínal italský „věčný talent“ Kevin Ceccon a za ním se závod bohužel změnil v procesí bez důležitých změn pořadí. Ocon na lídra nikdy nezaútočil, třetí místo udržel překvapivě Boschung a o zbývající body se po 15 kolech podělili Eriksson. Parry, Bernstorff, Ghiotto a Kirchhoefer.  

 

Výsledek sobotního závodu GP3 v Silverstone:

1.    Marvin Kirchhöfer    ART Grand Prix

2.    Emil Bernstorff    Arden Internat
ional

3.    Matthew Parry    Koiranen GP

4.   
Luca Ghiotto    Trident

5.    Jimmy Eriksson    Koiranen GP

6.    Esteban Ocon    ART Grand Prix

7.   
Kevin Ceccon    Arden International

8.    Ralph Boschung    Jenzer Motorsport

9.    Artur Janosz    Trident

10.    Matheo Tuscher    Jenzer Motorsport

 

Výsledek nedělního závodu GP3 v Silverstone:

1

Kevin Ceccon

Arden International

27m30.411s

2

Esteban Ocon

ART Grand Prix

1.533s

3

Ralph Boschung

Jenzer Motorsport

7.140s

4

Jimmy Eriksson

Koiranen GP

8.076s

5

Matt Parry

Koiranen GP

8.528s

6

Emil Bernstorff

Arden International

9.279s

7

Luca Ghiotto

Trident

9.656s

8

Marvin Kirchhofer

ART Grand Prix

12.103s

9

Matheo Tuscher

Jenzer Motorsport

14.429s

10

Oscar Tunjo

Trident

15.680s

 

Sdílejte na:
Zavřít