GP3 v Bahrajnu: královský duel Ghiotta s Oconem

GP3 v Bahrajnu: královský duel Ghiotta s Oconem

Na rozdíl ke GP2 není v sesterském šampionátu formule GP3 o mistrovi ještě zdaleka rozhodnuto. Ital Luca Ghiotto (Trident) přicestoval do Bahrainu s dvoubodovým náskokem na Španěla Estebana Ocona (ART). Pouze oni dva ještě mají matematickou šanci na titul a jejich zajímavý celoroční duel hned pokračoval arabskou kvalifikací, ve které se Ocon prosadil o tučných 5 desetin před Ghiottem. Znamenalo to nejen, že Španěl mohl do pátečního závodu vyrazit z pole-position, vyšvihl se zároveň bodově na čelo tabulky, neboť GP3 za nejrychlejší čas kvalifikace uděluje 4 body.

Za oběma favority se kvalifikovali Ital Kevin Ceccon (Arden), Španěl Alex Palou (Campos), Němec Marvin Kirchhoefer (ART), Polák Artur Janosz (Trident) a  Angličan Emil Bernstorff (Arden).

Pátek: Kirchhoefer vítězí, Ocon vede v tabulce

Ke startu pátečního hlavního závodu byl nejlépe připraven Marvin Kirchhoefer. Jezdec z Lipska se od první zatáčky usadil v čele a tuto pozici bez chyby hájil až do cíle. Svým čtvrtým vítězstvím roku tak zajistil francouzské stáji ART pátý titul GP3 v hodnocení týmů. Kirchhoeferův týmový kolega Ocon dokázal počátečně hájit druhé místo před druhým adeptem na titul Ghiottem. Životnost svých pneumatik si ovšem nejlépe rozhodil Emil Bernstorff. Angličan předjel pět kol před koncem Ghiotta a v posledním kole se dokonce dokázal lehkým kontaktem protlačit i před druhého Ocona. Španěl se tímto výsledkem dostal bodově těsně před Ghiotta, který zachraňoval, co se dalo bodíkem za nejrychlejší kolo závodu.

Sobota: Ghiotto zpět na čele tabulky

Pole-position pro sobotní sprint si osmým místem v pátek zajistil novopečený „vývojový jezdec“ (čti platič) Force India F1, Alfonso Celis. Obtloustlý Mexičan překvapil dobrým startem a ujal se po startu vedení před Ghiottem, Kirchoeferem, Janoszem a Oconem. Celisova krasojízda na pozici, kam jistě nepatří, ovšem trvala jen jediné kolo, než ho ve vedení vystřídal Ghiotto. Téměř ve stejném okamžiku se Ocon vrhl na Poláka Janosze a když vedení závod po třech kolech kvůli těžké nehodě Stuvika s Varhaugem přerušilo, znělo pořadí na špičce Ghiotto, Celis, Kirchhoefer, Ocon, Janosz a Bernstorff.

Po čtvrthodince úklidu se mohlo pokračovat letmým startem a toho Ocon hned využil, aby se dostal před Kirchhoefera na třetí místo. Pro Španěla, který laškuje coby jezdec AMG s přestupem do DTM, samozřejmě nepředstavoval ani Celis velký problém a ve druhém kole se posunul na druhé místo za Ghiotta, zatímco za ním ztratil Kirchhoefer dvě pozice vůči Bernstorffovi a Parrymu.

K duelu „kolo na kole“ obou favoritů na špičce nikdy nedošlo, o to se postaral Ghiotto, který dokázal držet náskok dvou sekund až do cíle. Třetí dojel výborný Walešan Matt Perry, na polemana Celise nakonec zbylo jen osmé místo.

O šampionovi se tedy rozhodne za týden v Arabských Emirátech. Na okruhu Yas Marina nastoupí Ghiotto s náskokem pouhých dvou bodů na Ocona.

GP3 v Bahrajnu, 1. závod:

1

Marvin Kirchhoefer

ART Grand Prix

37m11.554s

2

Emil Bernstorff

Arden International

1.546s

3

Esteban Ocon

ART Grand Prix

2.756s

4

Luca Ghiotto

Trident

5.677s

5

Jimmy Eriksson

Koiranen GP

10.417s

6

Artur Janosz

Trident

13.323s

7

Jann Mardenborough

Carlin

13.843s

8

Alfonso Celis

ART Grand Prix

16.288s

9

Antonio Fuoco

Carlin

18.186s

10

Ralph Boschung

Jenzer Motorsport

18.900s

   

GP3 v Bahrajnu, 2. závod:

1

Luca Ghiotto

Trident

42m51.074s

2

Esteban Ocon

ART Grand Prix

2.370s

3

Matt Parry

Koiranen GP

9.193s

4

Emil Bernstorff

Arden International

13.550s

5

Antonio Fuoco

Carlin

14.242s

6

Marvin Kirchhofer

ART Grand Prix

14.361s

7

Jimmy Eriksson

Koiranen GP

16.248s

8

Alfonso Celis

ART Grand Prix

17.677s

9

Ralph Boschung

Jenzer Motorsport

18.267s

10

Alex Palou

Campos Racing

19.364s

 

Celkový stav šampionátu GP3 jeden podnik před koncem sezony:

1. Luca Ghiotto            227 b.

2. Esteban Ocon          225 b.

3. Marvin Kirchhoefer  173 b.

4. Emil Bernstorff         172 b.

5. Jimmy Eriksson         97 b.  

Sdílejte na:
Zavřít