Ghiotto zůstává ve Formuli 2

Ghiotto zůstává ve Formuli 2

Ital bude v letošní sezoně jezdcem týmu Campos.

Italského závodníka Lucu Ghiotta uvidíme ve Formuli 2 také v letošní sezoně. Dvaadvacetiletého závodníka tentokrát uvidíme v barvách španělské stáje Campos Vexatec Racing. Půjde již o jeho třetí sezonu ve Formuli 2, respektive v GP2.

Premiérovou sezonu ve vrcholné juniorské kategorii formulových závodů Ghiotto absolvoval v sezoně 2016. Tehdy ještě šampionát nesl název GP2. Ital hájil barvy stáje Trident. V šampionátu se umístil na osmé pozici a hned ve svém debutovém ročníku také dokázal zvítězit. Stalo se tak ve sprintu v Sepangu. V loňské sezoně závodil Ital spolu s Artemem Markelovem, který se stal loni vicemistrem šampionátu, pro stáj Russian Time. Ghiotto si na své konto stejně jako v předchozí sezoně připsal jeden triumf a to na domácí půdě v Monze, kde dokázal zvítězit ve sprintu. V celkovém pořadí nakonec obsadil celkovou čtvrtou pozici a chybělo mu pouhých šest bodů, aby překonal Olivera Rowlanda a pronikl do nejlepší trojice šampionátu. Svými výkony se bezpochyby zasloužil nemalou měrou o vítězství ruské stáje v hodnocení týmu. Tým se ale rozhodl po skončení loňské sezony ze série odejít a Ghiotto tak musel shánět nového zaměstnavatele.

Nakonec padla volba na tým bývalého pilota Formule 1 Adriána Campose. Té se loňská sezona příliš nevydařila. V jejích barvách se během sezony představilo hned šest pilotů, kterými byli Ralph Boschung, Stefano Coletti, bývalý pilot Formule 1 Roberto Merhi, Robert Visoiu, Álex Palou a v posledním podniku sezony v Abu Dhabí se do vozu španělské stáje posadil také junior Mclarenu a zatím poslední šampion evropské Formule 3 Lando Norris, jehož v tomto šampionátu uvidíme i v letošní sezoně v barvách nově příchozí stáje Carlin, se kterou vybojoval právě titul v evropské Formuli 3. Celkem stáj nasbírala pouhých 17 bodů a v hodnocení týmů se umístila až na předposledním devátém místě.

Ghiotto má zkušenosti například také se Světovou sérií Formule Renault 3.5 nebo s GP3, kde roku 2015 zažil pravděpodobně nejúspěšnější sezonu své kariéry, když se stal vicemistrem a jenom o osm bodů prohrál v souboji o titul šampiona s Estebanem Oconem, který má za sebou úspěšnou loňskou sezonu ve Formuli 1, kdy závodil po boku Sergia Péreze v týmu Force India. V indické stáji bude nadějný Francouz pokračovat i v letošní sezoně.

Sdílejte na:
Zavřít