Gasly se po vzoru Vandoorna může uklidit do japonské Super Formule

Gasly se po vzoru Vandoorna může uklidit do japonské Super Formule

Na startovní rošt Formule 1 se mladičký Pierre Gasly minimálně pro příští rok nevejde. Je tedy pravděpodobné, že po vzoru Stoffela Vandoorna zamíří do japonské Super Formule.

Někteří už angažování Pierra Gaslyho do jednoho z týmů Red Bull měli za hotovou záležitost. Jenže rakouská stáj složení A týmu měnit nehodlá a stejní jezdci zůstanou i u Toro Rosso, kde k velkému překvapení setrvá i Daniil Kvyat. Na Gaslyho tak místo nezbylo a ten si pro příští rok musí hledat jiné angažmá.

„Myslím si, že by to mohla být opravdu velká výzva,“ sdělil Gasly novinářům, když se jej dotázali na případně angažování v japonské Super Formuli, kde letos působil také odchovanec McLarenu Stoffel Vandoorne. „Hodně jsem o tom se Stoffelem mluvil. Byla by to zajímavá zkušenost. Vozy tam jsou konkurenceschopné a kvalita soutěže je vysoká.“

„Je to úplně jiná kultura, ale stále není nic jisté. Budeme společně s týmem hledat co možná nejlepší řešení,“ uvedl dále dvacetiletý závodník. „Pokud si budeme jisti, že tam pro nás budou dobré podmínky a byla by to pozitivní zkušenost, půjdeme do toho. Mohla by to být opravdu netradiční zkušenost,“ dodal francouzský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít