Gasly objasňuje svůj vtípek na Alonsův účet

Gasly objasňuje svůj vtípek na Alonsův účet

Francouzský pilot hájící barvy stáje Toro Rosso si po projetí cílem Velké ceny Bahrajnu, v níž dosáhl výborného výsledku, lehce vystřelil z pilota Mclarenu.

Jedním z hrdinů letošní Velké ceny Bahrajnu byl Francouz Pierre Gasly. Pilot Toro Rosso podával během víkendu výborné výkony a vše završil v nedělním závodě. V něm byl jasně nejlepším pilotem ve středu pole a díky výpadkům obou jezdců stáje Red Bull a Kimiho Räikkönena dokončil druhý letošní závod na skvělém čtvrtém místě. Tento výsledek neznamenal pouze první bodované umístění 22letého pilota v jeho krátké kariéře v královně motorsportu, ale rovněž nejlepší výsledek vozu poháněného pohonnou jednotkou Honda v hybridní éře.

Po závodě se ovšem nemluvilo pouze o jeho výkonu, ale také o jiné události, která se odehrála po projetí cílem. Gasly totiž promluvil do vysílačky ke členům svého týmu těmito slovy: „Teď můžeme bojovat.“ Tento vzkaz by sám o sobě nebyl nikterak zajímavý. Jednalo se ovšem o stejná slova, která adresoval Fernando Alonso členům Mclarenu po Velké ceně Austrálie, v níž Španěl obsadil pátou pozici. Nyní Francouz tento vtip vysvětlil.

„Byl to jen malý vtip, to je celé. Myslím, že potřebujeme Hondu ocenit. S Mclarenem zažili tři složité sezony a skončit čtvrtý hned ve druhém závodě s nimi bylo úžasné. Byl to způsob, jak je ocenit, neboť pracují opravdu tvrdě. Potřebovali ocenit za tu náročnou práci, kterou odvádějí. K Fernandovi mám velký respekt. Je jedním z nejlepších pilotů v historii Formule 1, jeden z mých idolů. Nebylo to nic proti němu, byl to komentář pro Hondu, protože si myslím, že si zasloužila ocenit,“ řekl Gasly.

Francouz se rovněž vyjádřil k šancím svého týmu ve Velké ceně Číny. „Charakter trati rozhodně není jedním z našich oblíbených. Potřebujeme mít silné auto v prostřední části okruhu. Myslím si ale, že stále můžeme být konkurenceschopní. V Melbourne jsme byli poměrně pomalí, v Bahrajnu jsme byli velmi konkurenceschopní, dokonce rychlejší, než jsme očekávali, takže je těžké říci, jaký je potenciál vozu. Chceme bojovat ve středu pole a doufáme, že to tak bude,“ podělil se Francouz o své vyhlídky na třetí letošní velkou cenu.

 

Sdílejte na:
Zavřít