FR 3.5: Red Bull Ring ovládl Sorensen

FR 3.5: Red Bull Ring ovládl Sorensen

World series by Renault zavítala tento víkend vůbec poprvé do Rakouska na okruh Red Bull Ring. Oba závody FR 3.5, které si nenechala ujít ani řada českých příznivců, ovládl Marco Sorensen z týmu Lotus.

Dánský pilot dokázal zvítězit již v sobotní kvalifikaci, kdy v těsném souboji porazil jednoho z hlavních kandidátů na titul Kevina Magnussena.  Start prvního závodu zvládl bezchybně a od prvního kola navyšoval svůj náskok na pilota Tech 1 Nigela Melkera, který se po startu ze třetího místa probojoval na druhou pozici. Sorensena nezastavili ani dva výjezdy safety caru, který ho připravili o vybudovaný náskok. Marco tak ovládl první rakouský závod a stal se premiérovým vítězem na okruhu Red Bull Ring. Zároveň to pro něho bylo první letošní vítězství, ve FR. 3.5 pak celkově vítězství druhé. V závodě dojel druhý Nigel Melker, třetí Kevin Magnussen.

„Je to skvělý pocit! Celý tým pořád pracoval, abychom společně dosáhli vítězství, a dnes se to podařilo. Doufám, že je tohle bod zlomu a odteď už půjde vše mnohem lépe. Závod se opravdu povedl. Samozřejmě jsem měl respekt ze startu, ale ten se povedl. Pak jsem si říkal, že teď už jen musím dělat to, co obvykle. Nejnáročnější byly dva výjezdy safety caru, tam byl Melker vždy hodně blízko. Už se moc se těším na zítřejší závod,“ popsal Sorensen svůj sobotní výkon.

A porazit ho nikdo nedokázal ani v nedělní kvalifikaci. Za ním skončili podobně jako v sobotu Nigel Melker a Kevin Magnussen. A ve stejném duchu se nesl i závod. Marco za sebou opět po startu zanechal Melkera a budoval si náskok. V neděli se ale piloti museli vypořádat i se zastávkami v boxech. Po nich se na druhé místo dotáhl Magnusen, který se po zbytek závodu stal Sorensenovým největším soupeřem. Marco si však svůj náskok dokázal držet až do výjezdu safety caru, který mu stejně jako v předchozí den znepříjemnil cestu za vítězstvím. Náskok pěti sekund se rázem rozplynul a po restartu Magnussen vycítil svou šanci a útočil na Sorensena téměř celé jedno kolo, než pilot Lotusu opět o něco poodjel. Od té chvíle už Marco nedal nikomu šanci a bezkonkurenčně si dojel pro své druhé vítězství na Red Bull Ringu, ke kterému přidal ještě nejrychlejší kolo. Po svém loňském triumfu ve Spa, kdy zvítězil jako první Dán v historii Formule Renault 3.5, se nyní stal i prvním Dánem, který opanoval oba závody víkendu. Druhé místo v závodě patřilo Magnussenovi, třetí Melkerovi.

„Asi jsem tu nemohl předvést lepší výkon. Myslím, že tohle byl můj zatím nejlepší víkend v kariéře. Mám obrovskou radost a zároveň to moc přeji týmu, za to, že tak tvrdě pracoval na voze a neustále byl tak namotivovaný. Kluci mě hodně podporovali a moc to pro mě znamená. Opět bych také zmínil safety car, kdy moje první místo bylo ohrožené nejvíce. Restart se mi sice povedl, ale Magnussen se dostal do tempa a několikrát to tam byl hodně těsný souboj. Už se moc těším do Maďarska,“ shrnul Sorensen.

České fanoušky v neděli potěšilo i třetí místo Erika Janiše v sérii Megane Trophy.

 

Sdílejte na:
Zavřít