Formule 1 do New Yorku?

Formule 1 do New Yorku?

Boss okruhu v New Yorku prozradil společnosti BBC, že aktuálně jedná s vedením Formule 1 o pořádání Velké ceny USA pro rok 2012. Nemělo by se ale jednat o závody v samotném centru.

Závodit by se mohlo na trati zvané Monticello Motor Club (MMC), jen 90 minut cesty od Manhattonu. Podle prvních informací jednají bossové okruhu se samotným Bernie Ecclestonem, který by rád vrátil seriál Formule 1 do americké metropole. Jedná se o variantě, že by v roce 2012 pořádal okruh v Monticellu závody Formule 1,“ prozradil na tiskové konferenci Bill McMichael, předseda závodního okruhu.

Formule 1 se v USA naposledy jela v roce 2007 na slavném okruhu Indianapolis Motor Speedway. Bernie Ecclestone se však do dalších let nedohodl se zastupitelstvím okruhu Indy a Formule 1 se tak do Ameriky ani letos nepodívala. Nyní je ale na stole nová nabídka ze strany zástupců MMC a bude jen na Ecclestonovi, zda-li jí využije a vrátí královnu motorismu i do Ameriky.

Otázkou k tématu také zůstává, zda-li je o Formuli 1 v Americe ještě zájem, protože doma jsou tu především série Indy Car nebo Nascar. Kontaktovali jsme Bernieho Ecclestona, protože máme  opravdu velký zájem vrátit závody Formule 1 do USA,“ řekl dále McMichael.

Zajímavostí také je, že kalendář závodů Formule 1 se příští rok rozroste na 20 zastávek, zatímco na rok 2012 nemají podepsanou smlouvu zastupitelé okruhů v Číně, Japonsku a Turecku. Zda-li jeden z těchto států nahradí právě Velká cena USA v New Yorku ale není jisté.

Sdílejte na:
Zavřít