Force India si své jezdce pochvaluje

Force India si své jezdce pochvaluje

Před začátkem letošní sezóny indická stáj Force India hodně zariskovala a rozhodla se obměnit celé své jezdecké složení. Výsledkem toho je pátá pozice v Poháru konstruktérů před týmem McLaren.

Do stáje Force India se po roce u týmu Sauber vrátil německý závodník Nico Hülkenberg, kterého do vedlejší závodní sedačky doplnil Sergio Pérez, jenž přišel ze stáje McLaren. Jezdcům se dařilo pravidelně sbírat výsledky a i když je před letní přestávkou v Poháru konstruktérů překonala stáj Williams, stále se nachází o jeden mistrovský bod před týmem McLaren.

„Nemám slov, je to skutečně brilantní,“ nechal se slyšet Otmar Szafnauer, provozní ředitel stáje Force India. „Máme s oběma jezdci velmi dobrý vztah. Nico je velmi inteligentní jezdec, dává nám velmi dobrou zpětnou vazbu a pomáhá nám posunout náš vůz kupředu.“

„Sergiovi se v jeho prvním ročníku v našem týmu daří také velmi dobře, hoši pravidelně bojují, Nico byl na bodovaných pozicích v letošní sezóně ve všech závodech kromě jednoho, oba udělali velký kus práce,“ nechal se slyšet Szafnauer.

Když mu redakce oficiálních webových stránek Formule 1 položila otázku, zda-li je překvapen, jak dobře si Sergio v novém prostředí vede, odpověděl: „Když se podíváte, jak se mu před angažmá v McLarenu vedlo u stáje Sauber, není to příliš velkým překvapením, stejně tak v týmu McLaren předváděl velmi dobré výkony, obvykle se mu ale dařilo lépe v závodech než v kvalifikacích,“ dodal na adresu svého svěřence.

Sdílejte na:
Zavřít