Force India porvrdila Adriana Sutila

Force India porvrdila Adriana Sutila

I přesto, že nová sezóna začíná už za několik dnů, stále nebylo jasné, kdo usedne za volant ve Force Indii. Se začátkem nového měsíce se tak tým konečně rozhodl potvrdit, že v roce 2013 bude stáj reprezentovat Adrian Sutil.

Spekulace o tom, kdo bude v letošním roce reprezentovat stáj Force India jsou konečně u konce. Vedení Force India oznámilo, že jejich novým pilotem se stává Adrian Sutil. Třicetiletý závodník působil v týmu se sídlem v Silverstonu v letech 2007-2011. Poté ho na jeho místě nahradil Nico Hulkenberg a Formule 1 tak o Sutila na pár let přišla. Force India si svého bývalého pilota vyzkoušela na druhém předsezónním testu, který se konal v Barceloně. Sutil tam zkoušel nový model VJM06. Managementu se Sutil znovu zalíbil a tak se rozhodli, že ho povolají do týmu zpátky.

„Jsem velice potěšen, že můžu být zpátky ve Formuli 1 a to zejména v týmu, který znám tak dobře,“ řekl Sutil. „Jsem opravdu šťastný a chtěl bych poděkovat Sahara Force India za to, že mi dali druhou šanci. Díky mé výluce jsem o to víc odhodlaný, abych předvedl výborné výkony v závodech,“ dodal staronový pilot.

„V Barceloně šlo vše naprosto výborně a já jsem se cítil, jako kdybych z toho prakticky ani na chvíli nevypadl. Řízení mi šlo absolutně přirozeně a dokonce se mi povedlo se dostat zpět do boxu v časovém limitu. Mým současným cílem je vytěžit co nejvíce z posledního testu, dostat se na simulacích do formy a pořádně se připravit na Melbourne.“ Jak se bude Sutilovi dařit v jeho první sezóně po návratu můžou fanoušci otipovat pomocí online sázení na bet365.

Sdílejte na:
Zavřít