Force India je blízko dalším pódiím

Force India je blízko dalším pódiím

Šéf stáje Force India Vijay Mallya je přesvědčený, že jeho indický tým je v současné době nejblíže zisku pódiového umístění v závodě, který nebude poznamenán chaotickými podmínkami či špatným počasím.

Stáj ze Silverstone se naposledy umístila na stupních vítězů v roce 2009, kdy si při Velké ceně Belgie Giancarlo Fisichella po startu z pole position dojel pro druhé místo. Pro indický tým to byl historický úspěch, který následně zajistil Italovi angažmá u týmu Ferrari, kde nahradil podprůměrného Lucu Badoera.

I start do letošního ročníku se týmu povedl a zdálo se, že právě Force India by mohla být konkurentem pro současné top týmy startovního roštu. Nadšení po prvních pár závodech lehce opadlo, i když v Bahrajnu skončil Paul di Resta čtvrtý, v Monaku pak jeho stájový kolega Adrian Sutil jen o jedno místo hůře.

„Myslím si, že již klepeme na dveře dalšímu pódiovému umístění od roku 2009,“ věří Mallya, šéf indického týmu. „Montreál by byl skvělým místem pro získání další bedny, je to trať, kde není tak složité předjíždět a náš vůz se zatím jeví jako velmi rychlý, máme dobré závodní tempo, které by mohlo ohrozit i ty nejlepší týmy v šampionátu,“ řekl dále.

Force India je na pátém místě v Poháru konstruktérů se sedmibodovým náskokem na McLaren. Vijay Mallya ale věří, že i v příštích závodech bude jeho tým míchat kartami společně s top týmy.

„Jsem hrdý na celý tým a na každého jednotlivce, který tu pracuje. I přes některé nepříznivé události se nám podařilo nasbírat velké množství bodů a chceme v tom pokračovat i v dalších závodech,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít