FIA přijala přihlášku týmu Haas

FIA přijala přihlášku týmu Haas

FIA přijala přihlášku týmu Haas a zvažuje druhý tým.

FIA oznámila, že udělila americkému týmu Haas povolení vstoupit do Formule 1 od sezony 2015 po dlouhém a náročném výběrovém řízení. Gene Haas, šéf nového týmu, je zároveň vlastníkem závodního týmu NASCAR. Jeho přijetí bylo oznámeno po schůzce World Motor Sport Council v Maroku.

Ve vyjádření od FIA také stálo, že „jsou v procesu provádění dalšího vyšetřování týmu Force Rossa.“ Přihláška byla označena za „vysoký standard“ a po „blízké konzultaci“ s Bernie Ecclestonem se FIA rozhodla prozkoumat možnost i druhého nového týmu v poli.

Pokud se oba nové týmy na startu v přístím roce opravdu objeví, příští sezona by měla startovní pole skládající se ze 13 týmů a 26 pilotů poprvé za dvacet let. Nicméně poslední americký tým, který se pokusil o vstup do Formule 1, USF1, zkolaboval ještě před prvním závodem v roce 2010.

To byl také poslední rok, kdy se do Formule 1 přidávaly nové týmy. Nakonec to byly týmy Lotus (dnešní Caterham), Virgin (dnešní Marussia) a HRT (které zkolabovalo v roce 2012).

FIA také dodala, že na 1. května byla sjednána schůzka všech týmů Formule 1, Jeana Todta a Bernieho Ecclestona ohledně rozpočtových stropů. Poté je naplánována i schůzka Strategické skupiny F1.

Sdílejte na:
Zavřít