FIA hledá nový tým do F1

FIA hledá nový tým do F1

FIA hledá nový dvanáctý tým do šampionátu Formule 1, který by měl nastoupit v sezoně 2015.

Mezinárodní automobilová federace (FIA) 11. prosince 2013 vyhlásila nové výběrové řízení týmů, které by měly zájem o vstup do Formule 1, konkrétně do sezony 2015, nebo alespoň 2016.

Za kandidáty budou považováni ti, kteří podají přihlášku před 17:00 centrálního evropského času 3. ledna 2014 a zaplatí administrativní poplatek 5000 amerických dollarů. O případném pozdním vstupu do výběru rozhodne sama FIA.

Formální vyjádření zájmu by mělo obsahovat:

A) Úvodní dopis představující kandidaturu;
B) Kompletní kontaktní detaily kandidáta;
C) Firemní certifikát kandidáta, detaily o administrativním ústředí, datum zaregistrování/založení společnosti, firemní číslo, kopii s detaily týkajícími se managementu;
D) Identity podílníků a benefičního vlastníka všech podílů;
E) Životopis každého ředitele a úředníka;
F) Informace o kandidátovo relevantních zkušeností a schopností, včetně technických zkušeností, závodních zkušeností, zázemí, vybavení a inženýrských zdrojů.

Po uzavření přihlašování FIA bude vyžadovat přihlašovací poplatek 130 000 amerických dollarů a plnou přihlášku (nespecifikována). FIA očekává, že plné přihlášky obdrží do 10. února 2014. Poté všechny přihlášené bude podrobně zkoumat, jestli splňují následující kritéria:

A) Technické schopnosti a zdroje týmu;
B) Schopnost týmu zvýšit a udržovat dostatečné financování dovolující účast v šampionátu na konkurenceschopné úrovni;
C) Zkušenosti týmu a lidské zdroje;
D) Hodnotu, kterou tým může do šampionátu celkově přinést.

Zkráceně, FIA dá přednost velké automobilce se závodními zkušenostmi a řádnou organizací a financemi, než týmu, který vznikl týden před podáním přihlášky někde v garáži v České Republice, který obsahuje deset lidí, kteří právě vystudovali inženýra.

Konečné rozhodnutí by FIA měla vydat 28. února 2014. Pokud nebude žádný tým považován za vhodný od FIA i držitele komerčních práv (FOM -> Bernie Ecclestone), nový tým vybrán nebude.

Oficiální znění podmínek k přihlášení naleznete zde.

Sdílejte na:
Zavřít