FIA chce od roku 2016 na všech vozech kamery, které pomohou při vyšetřování nehod

FIA chce od roku 2016 na všech vozech kamery, které pomohou při vyšetřování nehod

Mezinárodní automobilová federace vyzvala všechny týmy, aby pracovaly na zabudování vysokorychlostních kamer do svých vozů. Ty mají pomoci při vyšetřování nehod.

I když má FIA stále více a více způsobů, které pomáhají při vyšetřování jednotlivých nehod a incidentů, jako nové pravidlo pro rok 2016 bylo navrhnuto, aby byl každý vůz ve startovním poli vybaven vysokorychlostní kamerou. Ta by měla vyšetřování nehod usnadnit.

Není žádným tajemstvím, že návrh nového pravidla vznikl v důsledku zvláštní nehody Fernanda Alonsa ve španělské Barceloně.

Pravidlo se stane součástí článku 27.2 sportovních regulí a celé jeho znění je: „Pro účely analýzy nehod musí být každý vůz vybaven vysokorychlostní kamerou, která bude vyrobena od dodavatele určeného Mezinárodní automobilovou federací podle normy stanovené FIA. Tato kamera by měla být na voze při každé závodní události a všech testech, kterých se zúčastní více než jeden tým. Týmy musí zajistit, aby byla kamera vždy v pořádku a připravena. Kamery musí být namontovány v souladu s pokyny FIA.“

Sdílejte na:
Zavřít