Ferrari v Rusku nasadí upgradovaný motor, potvrdil Räikkönen

Ferrari v Rusku nasadí upgradovaný motor, potvrdil Räikkönen

Stáj z Maranella nasadí během závodního víkendu v Rusku upgradovanou pohonnou jednotku, novinářům to před prvními jízdami prozradil sám Kimi Räikkönen.

Ferrari využilo tři žetony pro vývoj motoru, aby vylepšilo spalování. I když se o nasazení upgradované pohonné jednotky spekulovalo už několik dní před startem závodního víkendu, oficiálně to finský pilot Kimi Räikkönen potvrdil až během čtvrteční tiskové konference.

„Máme plán, stejně jako v loňském roce. V průběhu ročníku chceme postupně nasazovat vylepšené části našeho vozu,“ řekl před startem závodního víkendu v ruském Sochi. „Tahle novinka je součástí celého plánu. Nasadíme v Rusku jiný, nový motor. Je to součást našeho plánu.“

„Jestli to bude oproti předchozím závodům velký rozdíl, to nemohu říct. Nic špatného s mým motorem není, je to zkrátka jen nová specifikace a nedokážu odhadnout, jak velký pokrok to během závodního víkendu bude znamenat,“ dodal mistr světa z roku 2007.

Kimi Räikkönen nasadí druhý motor, Sebastian Vettel dokonce už třetí. To vše ve čtvrtém závodě letošní sezony. Aby se jezdci vyhnuli penalizacím, musí si v jednom ročníku vystačit s pěti pohonnými jednotkami. Použít však mohou i již nasazené motory, pokud není z nějakého důvodu problém se k nim vrátit.

Sdílejte na:
Zavřít