Ferrari potvrdilo Räikkönena i pro rok 2017!

Ferrari potvrdilo Räikkönena i pro rok 2017!

Italský tým dnes oficiálně potvrdil, že jezdecké složení stáje zůstane pro rok 2017 beze změn. Vedle Sebastiana Vettela tak bude i v příštím ročníku závodit Kimi Räikkönen.

Finský závodník a mistr světa z roku 2007 tak dostal dárek ke své 100. velké ceně v barvách Ferrari, která jej čeká právě následující závodní víkend na Silverstone. „Jde o nejlepší tým ve Formuli 1. Atmosféra je tu fantastická. Cítím se na vrcholu své kariéry a stále jsem velmi motivovaný,“ řekl Räikkönen v nedávném rozhovoru.

Definitivní oficiální potvrzení jezdeckého složení přišlo dnes v 10 hodin dopoledne. „Scuderia Ferrari obnovuje spolupráci s Kimim Räikkönenem. Jezdecké složení pro rok 2017 se tak nezmění, partnerem finského závodníka bude Sebastian Vettel,“ stojí v textu stáje z Maranella. Spekulace o Räikkönenově možném nástupci jsou tak u konce.

A že jich nebylo málo… Vždyť se závodní sedačkou u Ferrari bylo spojováno mnoho závodníků. Max Verstappen, Carlos Sainz, Daniel Ricciardo, Valtteri Bottas a především Sergio Pérez. Ti všichni si však budou muset na šanci u jednoho z nejlepších týmů startovního pole počkat minimálně další rok.

Stáj Ferrari oficiálně potvrdila, že Kimi Räikkönen zůstává s týmem i v příští sezoně! Finský závodník podepsal roční smlouvu.

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 8. červenec 2016

Sdílejte na:
Zavřít